برگزاری دادگاه تجدید نظر اسماعیل عبدی

روز چهار شنبه ۱۲ خرداد ماه، دادگاه تجدید نظر اسماعیل عبدی برگزار شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، اسماعیل عبدی، روز چهار شنبه ۱۲ خرداد ماه، در شعبه۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی قمی‌زاده محاکمه شد.

گفتنی است که پیش از این در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه و پس از ۱۶ روز اعتصاب‌غذای اسماعیل عبدی، قرار بازداشت۳۰۰ میلیون تومانی در شعبه ۳۶ تجدیدنظر به وثیقه سیصد میلیون تومانی تبدیل و وی پس از ۳۲۲ روز بازداشت موقت آزاد شد.

آقای عبدی در تابستان ۸۸ بازداشت شد و مدت ۴۴ روز را در زندان اوین گذراند. پس از آزادی به قید وثیقه، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی در هشتم تیرماه ۱۳۹۰ اسماعیل عبدی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «ارتباط با دول متخاصم» به ده سال حبس محکوم کرد که به مدت ۵ سال تعلیق شد. مصاحبه‌های این فعال صنفی با رسانه‌های خارجی دربارهٔ وضعیت آموزش‌وپرورش مصداق این اتهامات عنوان‌شده بود.

دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران آخرین بار ششم تیرماه ۱۳۹۴، زمانی که برای پیگیری علت ممنوع‌الخروج بودنش به دادسرای اوین مراجعه کرده بود پس از ساعت‌ها بازجویی، بازداشت شد. دادگاه اسماعیل عبدی، روز یازدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴، با حضور متهم و وکیل و نماینده دادستان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. آقای عبدی با اتهاماتی مانند «اجتماع و تبانی به‌قصد اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام»، موضوع مواد ۶۱۰ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی محاکمه شده و مصداق این اتهامات، فعالیت‌های صنفی او به‌عنوان دبیر کل کانون صنفی معلمان و سازماندهی و شرکت در تجمعات عنوان‌شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *