تاخیر در پرداخت مزد، کارگران شهرداری اهواز را به تجمع کشاند

کارگران خدماتی شهرداری اهواز در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و تجمع کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، یکی از منابع خبری در استان خوزستان گفت: “کارگران خدماتی منطقه ۱ اهواز مقابل شورای شهر و کارگران منطقه ۵ فضای سبز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل شهرداری مرکزی تجمع کرده‌اند”.

بر این اساس کارگران خدماتی منطقه ۱ شهرداری اهواز که در مقابل ساختمان شورای شهر اهواز تجمع کرده بودند؛ ۴ ماه از معوقات مزدی  طبلکارند.

همچنین کارگران منطقه ۵ فضای سبز شهری نیز که در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری جمع شده بودند، هنوز ۳ ماه از معوقات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند.

تمامی این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری در شهرداری اهواز مشغول کارند و آنطور که منابع خبری می‌گویند: مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در شهرداری اهواز سال‌ها است که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی رو به رو هستند.

در مقابل این وضعیت مسئولان شهرداری اهواز همواره این ادعا را دارند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی امکان به موقع پرداخت حقوق کارگران را ندارند.

اردیبهشت ماه امسال نیز کارگران منطقه ۳ شهرداری اهواز ۲ ماه از معوقات مزدی خود را دریافت نکرده بودند و حق بیمه این کارگران با تاخیر به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد

  • کارگران شهرداری اهواز
  • کارگران شهرداری اهواز
  • ۱

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *