مجمتع معدنی صنعتی آهن‌ و فولاد بافق تعطیل شد/۳۰۰ نفر بیکار شدند

مدیرعامل مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق از تعطیلی این واحد تولیدی خبر داد و گفت: شرکت گاز برای تأمین سوخت مورد نیاز این واحد ۱۳ میلیارد تومان برای دو کیلومتر لوله کشی تقاضا کرده که این امر خلاف قانون است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، محسن ابویی، با اشاره به مشکلات نقدینگی مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق، اظهار داشت: ۲ پروژه از این واحد تولیدی در اسفندماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح شد اما در آن مقطع مجبور بودیم به جای گاز از سوخت مازوت استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه کوره های این واحد دیگر نمی توانند با سوخت مازوت فعالیت کنند، افزود: نامه نگاری‌های مختلفی با شرکت گاز برای تأمین سوخت مورد نیاز این واحد انجام دادیم که متأسفانه شرکت گاز اول رقم ۲۳ میلیارد تومانی را برای دو کیلومتر لوله کشی تقاضا کرد اما بعد از اعتراض ما این رقم ۱۳ میلیارد شد که همین رقم هم غیر قانونی است.
مدیر عامل مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق اضافه کرد: براساس برنامه توسعه شرکت گاز باید تا پشت درب کارخانه لوله کشی گاز را انجام دهد اما شرکت گاز اصلاً تمایلی به اجرای این قانون ندارد.
ابویی با اشاره به اینکه بانک ملت هم قرار بود تأمین مالی پروژه های این واحد تولیدی را تا ۲۹۰ میلیون یورو انجام دهد، تصریح کرد: بانک امروز و فردا می‌کند و هنوز تأمین مالی این پروژه ها را انجام نداده است.
وی با اعلام اینکه مشکلات باعث شده تا کارخانه نورد و میلگرد این واحد تولیدی تعطیل و بیش از ۳۰۰ نفر بیکار شوند، گفت: قرار بود با تأمین پروژه‌ها کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن، کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت ۱ میلیون تن و کارخانه ذوب و ریخته گری با ظرفیت ۱ میلیون تن ظرف ۴۰ ماه آینده به بهره برداری برسد و اشتغال بیش از هزار نفری ایجاد شود اما متأسفانه تمام این پروژه ها تعطیل شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *