درگیری خشونت آمیز شهروندان معترض و نیروی انتظامی در عسلویه

در پی کشته شدن جاشو (ملوان) جوانی به ظن تخلیه کالای قاچاق توسط نیروی انتظامی، جمعی از مردم معترض شهر نخل تقی عسلویه با حمله به خودروی پلیس مقابل بیمارستان عسلویه اقدام به آتش کشیدند آن و درگیری با نیروهای انتظامی کردند، طی این درگیری چند شهروند دیگر زخمی شدند. فرماندهی انتظامی استان بوشهر می گوید اوضاع تحت کنترل است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فعالان حقوق بشر، ظهر روز شانزدهم تیرماه، با شلیک نیروی انتظامی بوشهر ملوان جوانی به نام “خلیل باقری” کشته شد، جمعی از مردم خشمگین با مشاهده این حادثه با نیروهای انتطامی در مقابل بیمارستان عسلویه بوشهر درگیر شدند که طی آن تعدادی از شهروندان نیز زخمی شدند، حداقل یک خودروی نیرو انتظامی در این اعتراض به آتش کشیده شد.
در خصوص دلایل اعتراض و نحوه گسترش آن روایات متفاوتی وجود دارد، بعضی منابع محلی عنوان می کنند یک جوان جاشو ( ملوان ) بنام ” خلیل باقری ” برای برداشت لوازم خود از لنج ( کشتی) به بندرگاه مراجعه میکند و در آنجا با یک درجه دار بنام “رشیدی ” به دلایل نامعلومی به مجادله کلامی پردازد. با بالا گرفتن این جر و بحث مأمور انتظامی با شلیک مستقیم گلوله به ناحیه سر این جوان را به قتل می رساند .
مردم شهر نخل تقی عسلویه با تجمع مقابل پاسگاه انتظامی خواستار محاکمه این مامور شدند، طی این اعتراض درگیری خشونت آمیزی آغاز شد که حداقل پنج شهروند زخمی شده و خودروی نیروی انتظامی نیز به آتش کشیده شد.
از سوی دیگر منابع نزدیک به حکومت ایران روایت متفاوتی از این موضوع ارایه می دهند، خبرگزاری فارس و مهر به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گزارش کرده اند که بعد از ظهر امروز ۱۶ تیرماه در حین تخلیه بار قاچاق در نخل تقی عسلویه پس از حضور نیروهای پلیس و درگیری بین پلیس و قاچاقچیان، یکی از قاچاقچیان کشته می‌شود. و اکنون اوضاع تحت کنترل است.

نیروی انتظامی در عسلویه

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.