بازداشت و یک هفته بی‌خبری از چهار شهروند اهوازی

یونس الصرخی، عدنان بیانات، حربی الساری و مصطفی عبیداوی، چهار شهروند اهل اهواز از روز دوشنبه هفته گذشته توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. بازداشت این شهروندان درپی فراخوان برای تمیز کردن خیابانی در این شهر برای برگزاری نماز عید فطر عنوان شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فعالان حقوق بشر، یونس الصرخی، عدنان بیانات، حربی الساری و مصطفی عبیداوی، چهار شهروند اهل اهواز از روز دوشنبه چهاردهم تیرماه درپی فراخوان برای تمیز کردن خیابانی در این شهر برای نماز عید فطر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

یک منبع نزدیک به این بازداشت شدگان گفت: “این چهار شهروند با ساختن هشتگی در شبکه های اجتماعی با فراخوانی مردم را دعوت به تمیز کردن خیابان فراهانی در منطقه کوی علوی شهر اهواز برای نماز عید فطر کرده بودند.”

این منبع مطلع در ادامه خاطرنشان کرد: “این خیابان نزد شهروندان این منطقه جایگاه ویژه‌ای دارد و از روز قبل تا بعد از عید فطر بسیار پر رفت‌و‌آمد است. ضمن این‌که اعتراضات شهروندان این منطقه در سال ۱۳۸۴ نیز در این خیابان اتفاق افتاده بود.”

منبع نزدیک به این بازداشت شدگان درپایان تصریح کرد: “آقای یونس الصرخی تقریبا دوماه پیش در جریان کمک به سیل زدگان نیز بازداشت شده بود. خانواده این شهروندان تاکنون علیرغم تمام پیگیری ها از وضعیت آن ها اطلاعی بدست نیاورده اند.”

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *