تعطیلی گسترده کارگاه‌های شهرک «شمس آباد»

دبیر خانه کارگر پاکدشت از تعطیلی گسترده واحد‌های صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی «شمس آباد» به دلیل افزایش مشکلات مالی، سوء مدیریت، تغییر ساختار و عدم فروش محصولات تولیدی خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، «عوض سلطانی» با اعلام این خبر گفت: در شهرک‌ صنعتی شمس آباد بیش از سه هزار و۸۰۰ واحدهای تولیدی وصنعتی وجود دارد که طبق تحقیقات انجام شده، هم اکنون فعالیت حدود دو هزارو ۶۰۰واحد‌های صنعتی این شهرک متوقف شده وکارگرانشان بیکار شده‌اند.

سلطانی با ابراز نگرانی از وضعیت به وجود آمده گفت: فعالیت واحد‌های باقی مانده نیزهم اکنون با ظرفیت ۲۰ تا ۴۰ درصدی انجام می‌شود وکارگران آن‌ها با چند ماه معوقات مزدی در آستانه بیکاری قراردارند.

این فعال کارگری در ادامه واردات بی‌رویه کالا را مهم‌ترین مشکل پیش روی تولید داخلی برشمرد و یادآور شد: ضعف مدیران دولتی در حمایت از تولید داخلی و همزمان اجازه ورود کالای خارجی به کشور، کمر تولید کننده داخلی را شکسته است.

طبق اظهارات وی همچنین طی چند سال گذشته که قانون هدفمند سازی یارانه‌ها توسط دولت اجرا شده است با افزایش یارانه حامل‌های انرژی واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک‌های صنعتی بیش از پیش دچار مشکل شدند و هر کدام از این واحد‌ها علاوه بر بانک‌ها بدهی مالی زیادی به ارگانهای مختلف دولتی همانند اداره برق وگاز دارند.

به گفته دبیر خانه کارگر پاکدشت؛ حمایت از تولیدات داخلی مستلزم برطرف کردن موانع تولید است و این حمایت نیازمند ارتقاء فنی کارخانجات تولیدی است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.