مرگ یک کولبر با شلیک مستقیم نیروی انتظامی

 عزیز صداقت کولبر کرد اهل روستای سوره چوم سردشت شب سه شنبه در «سه راهی و پلیس راه» سردشت با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی کشته شد. در پی این تیراندازی شهروند دیگری که به این موضوع ارتباطی نداشته نیز زخمی شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فعالان حقوق بشر، شب سه شنبه عزیز صداقت کولبر کرد اهل روستای سوره چوم شب گذشته در «سه راهی و پلیس راه» سردشت با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی کشته شد.

یک منبع نزدیک به این شهروند با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “فرد دیگری نیز که ارتباطی به این ماجرا نداشته مجروح شده است.”

این منبع مطلع همچنین افزود: “بعد از وقوع این حادثه مردم با اعتراض به ساختمان پلیس مراجعه کردند و این اعتراضات تا صبح ادامه داشته است.”

کولبران (حمل کنندگان) به کارگران مرزی گفته می‌شود که برای کسب درآمد زندگی خود مجبور به حمل اجناسی می‌شوند. کولبران بیشتر در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه مشغول به کولبری هستند. آن‌ها از روی ناچاری و در قبال دست‌مزد ناچیز اقدام به حمل و ورود کالای خارجی از نقاط غیر رسمی گمرکی می‌کنند.

به این ترتیب که کالای مورد نظر طبق تعریف دولت ایران قاچاق محسوب می‌شود بر روی پشت این شهروندان و یا از طریق حمل با حیوان بارکش از مناطق صعب العبور مرزی به داخل شهرها و روستاهای مرزی انتقال داده می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *