خودکشی ابراهیم عالی‌پور، شاعر نوپرداز

عالی‌پور مقابل بیمارستان دانشگاه پزشکی اهواز با اسلحه خود را کشت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از رادیو زمانه، رضا رفیعی، مدیر روابط عمومی اورژانس اهواز به برخی خبرگزاری‌های داخلی گفته است عالی‌پور در اتوموبیلش مقابل بیمارستان دانشگاه پزشکی اهواز با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.

کسانی که شاهد این واقعه بوده‌اند گفته‌اند این شاعر اهوازی اتوموبیلش را مقابل بیمارستان پارک کرد، شیشه‌ها را بالا کشید و سپس خودش را کشت. این واقعه روز چهارشنبه ۶ مرداد اتفاق افتاد، اما خبر آن بازتاب چندانی پیدا نکرد.

ابراهیم عالی‌پور متولد ۱۳۶۸ بود. پیش از خودکشی، این شاعر ایرانی در صفحه اینستاگرامش متنی نوشته بود با عنوان «تعطیل شد». متن با این جمله آغاز می‌شود: «شاید آخر بازی‌ست. باید نقش بهتری دست و پا می‌کردم.»

این سطرها از آخرین شعرهای او پیش از اقدام به خودکشی‌ست:

در شلاق‌هایی که فرود می‌آید
در یأس و ترس‌هایم
بتادین بریزید
که در هر زخم باز از من
یک جفت چشم لو می‌رود
لطفاً کسی دست به تقصیر‌هایم نبرد…

Related posts

1 Comment

  1. غلام عسگری بختیاری

    من با دلی اندوهگین این ضایعه جبران ناپذیررابه خانواده بزرگ عالی پور ومردم تحت ستم وتبعیض استان زرخیزخوزستان وملت گرفتارامده ایران تسلیت عرض میکنم وبه روانش درود می فرستم.
    اما چرایی خودکشی این شاعر جوان وتحصیل کرده راباید درمیان اشعاراو جستجو کرد که هرکلمه اش حاوی دردی مشترک با هموطنانش بود او اگاه بود وهمدرد مردم اسیب دیده وانگاه که ظلم وستم دستگاه حاکمیت را فراترازتحمل احساس کرد خودرا کشت تا بیشترشاهد بیعدالتی وستم نمایندگان دروغین خدای جبارنباشد من به همشهریانم وهم استانیهایم اعلام میدارم این مرگ جانسوزجوان درد اشنا را مورد توجه قراردهند ودرمقابل حکومت تازیان خونخوارسکوت نکنند.روحش شاد ویادش گرامی باد.
    به امید فردای ازادی متحد وپیروزباشید.

    Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *