سیزده کارگر ایران‌چوکا با شکایت کارفرما احضار شدند

همزمان با دهمین روز اعتراض، صبح امروز، چهارشنبه ۲۷ مردادماه، ۱۳ نفر از کارگران کارخانه ایران‌چوکا با شکایت کارفرمای خود به دادگستری شهرستان رضوانشهر احضار شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران این واحد صنعتی با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: دلیل احضار همکاران آنها سلسله تجمعات صنفی بوده است که از پاییز سال گذشته توسط مجموعه کارگران شاغل در این واحد سازنده محصولات چوب و کاغذ برپا شده است.

به گفته این کارگران ظاهرا کارفرمای ایران‌چوکا در تیر سال جاری این شکایت را مطرح کرده است و سایر کارگران این واحد تولیدی در حمایت از همکاران احضارشده خود دهمین روز دور جدید اعتراضات صنفی خود را  برپا کردند.

کارخانه ایران‌چوکا بالغ بر یک هزار کارگر دارد و در ۱۰ روز گذشته گروه‌هایی از این کارگران به صورت شبانه‌روزی در محوطه درب ورودی کارخانه تجمع کرده‌اند.

برپایه این اطلاعات گفته می‌شود که ۱۳ کارگر  احضار شده از سوی کارفرما به انجام اغتشاش متهم شده‌اند و همگی از صبح امروز تا لحظه انتشار این خبر در دادگستری رضوانشهر حضور دارند.

درعین‌حال همکاران این کارگران تاکید دارند دلیل اعتراض‌های ده روز گذشته بازگشایی کارخانه و پرداخت معوقات حقوقی سال جاری و تضمین امنیت شغلی کارگران بوده است و هیچ‌کدام از کارگرانی که اکنون کارفرما از آن‌ها شکایت کرده است در شکل‌گیری و استمرار این اقدام صنفی نقش خاصی نداشته‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.