جلوگیری دادگاه ویژه روحانیت از بستری شدن آیت‌ الله نکونام در بیمارستان

آیت‌ الله نکونام، روحانی منتقد، علیرغم وخامت حال، به دلیل مخالفت دادگاه ویژه روحانیت از رسیدگی پزشکی در بیمارستان محروم می باشد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آیت‌ الله نکونام، پس از چندین ماه حبس در زندان ساحلی قم، هم اکنون در منزل خود تحت شرایط امنیتی به سر می برد. این زندانی عقیدتی به دلیل ابتلا به بیماری‌های مختلف می بایست تحت رسیدگی پزشکی بیمارستان باشد اما دادگاه ویژه روحانیت با اعزام وی به بیمارستان مخالفت می کند.

وی در اوایل مردادماه نیز در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل و به دستور دادگاه ویژه روحانیت بار دیگر به زندان بازگردانده شد.

لازم به توضیح است که این روحانی پیش تر در انفرادی دچار سکته مغزی شده و به دلیل عدم رسیدگی مسئولین به وضعیت وی هم اکنون از عوارضی همچون قند و فشار خون بالا٬ افتادگی پلک‌ها و کم شدن بینایی٬ لمس شدن طرف چپ بدن٬ نارسایی در عمل قلب٬ کلیه‌ها و تیروئید رنج می برد.

آیت الله نکونام پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله‌ این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب‌های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Post source : سحام

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.