۷۰ کارگر صنایع غذایی کارین سه ماه مزد معوقه طلبکارند

کارگران شاغل در مجتمع تولیدی کارین اهواز در استان خوزستان دست‌کم تا سه ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این مطلب گفتند: کارخانه کارین که در زمینه تولید کنسرو و کالباس فعالیت دارد تا دی‌ماه سال ۹۴ به دلایلی تعطیل بود اما از آن زمان تاکنون که فعالیت خود را از سرگرفته است بابت سه ماه مزد معوقه به کارگران خود بدهکار است.

از قرار معلوم از زمان راه‌اندازی دوباره این کارخانه حدود ۷۰ کارگر شاغل شده‌اند و به غیر از مزد پرداخت نشده بابت مزایای عیدی و پایان سال ۹۴ نیز از کارفرمای خود طلبکارند.

بنا بر ادعای کارگران، کارفرمای صنایع غذایی کارین  به دلیل کمبود نقدینگی همسان با حقوق حدود سه ماه است که حق بیمه کارگران را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده است به همین دلیل  طی این مدت دفترچه‌های درمانی کارگران به همراه خانواده‌هایشان فاقد اعتبار شده است.

 کارگران کارخانه  کارین  که در  حال حاضر در زمینه تولید انواع سوسیس، کالباس، برگر و کباب لقمه فعالیت دارد در تشریح مشکلات خود گفتند: تیرماه سال ۹۳ این مجتمع که از دو واحد «آرا پروتئین جنوب»(تولید کننده انواع سوسیس، کالباس، برگر و کباب لقمه) و «کنسرو خوزستان» (تولید کننده کنسرو ماهی تن، خوراک لوبیاچیتی، انواع شورجات، ترشی‌جات، مربا و…) تشکیل شده بود فعالیت خود را به دلیل مشکلات مالی متوقف کرد و در آن تاریخ حدود ۱۰۲ کارگر بیکار شدند.

به گفته کارگران بعد از آغاز به‌کار دوباره کارخانه حدود ۷۰ نفر از کارگران به کار سابقشان باز گشتند و مابقی کارگران هنوز بلاتکلیفند و از مزایای بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

طبق اظهارات آنان، این مجتمع در حال حاضر برای چندمین بار در زمینه تولید مواد اولیه تولید دچار مشکل شده و واحد کنسروسازی آن هم هنوز راه‌اندازی نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.