مشهد و بروجرد؛ مرگ کارگران

به دلیل فقدان ایمنی، دو کارگر در شهرهای مشهد و بروجرد در حین کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از صراط، روزدوشنبه یکم شهریورماه پیکر نیمه جان مرد ۴۸ساله ای که بر اثر سقوط از ارتفاع اسیب دیده بود به بیمارستان امدادی مشهد انتقال یافت. تلاش پزشکان برای نجات این کارگر میان سال از همان دقایق اولیه اغاز شد اما او که محمد نام داشت در جدال با مرگ تسلیم شد و جان خود را از دست داد.

برادر قربانی این حادثه که جوانی ۲۹ساله است و اسلام نام دارد در تحقیقات اولیه پلیس گفت: محمد در حال کار در پروژه ساختمانی به علت نامعلومی از روی داربست به پایین سقوط کرد و پس از چند روز تحمل درد و رنج جان خود را از دست داد.

در پی این اظهارات جسد محمد به پزشکی قانونی انتقال یافت تا پس از تشریفات قانونی به خاک سپرده شود.

همچنین نادر موسیوند معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد روز شنبه به ایرنا گفت: یک کارگر که حدود ۳۵ سال سن داشت دو طبقه قدیمی در منطقه جهان آباد بروجرد با ریزش آوار و فروریختن دیوارهای طبقه اول دچار حادثه شد.

وی اضافه کرد: در پی وقوع حادثه ابتدا اهالی منطقه برای نجات کارگر به برداشتن آوار اقدام می کنند ولی از عهده این کار بر نیامده و بعد از صرف زمان زیادی به آتش نشانی گزارش می دهند.

وی اظهار داشت: ماموران آتش نشانی پس از اطلاع و حضور در محل حادثه بلافاصله اقدام به آوار برداری کردند ولی کارگر ساختمانی دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده بود.

موسیوند نادیده گرفتن و عدم توجه شهروندان به اصول ایمنی را زیانبار توصیف کرد و افزود: به دلیل سهل انگاری و بی توجهی شهروندان نسبت به اصول ایمنی، هر روز مواردی از اینگونه حوادث را شاهد هستیم که به خسارت جانی و مالی می انجامد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *