فشار، تبعید و ضرب و شتم زندانیان سیاسی در بند ۸ زندان اوین

شب گذشته تعدادی از اراذل‌واوباش بند ۸ زندان اوین با پشتیبانی مسئولین این بند، زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شب گذشته تعدادی از اراذل‌واوباش بند ۸ زندان اوین که از پشتیبانی مسئولین این بند بهره‌مند هستند، ابتدا اعتصاب غذا، رفتارها و مطالعه کردن زندانیان سیاسی را مورد تمسخر قرار داده و پس از اعتراض زندانیان سیاسی، آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

در این درگیری که با حمایت مسئولین زندان اوین انجام‌گرفته است، بهنام موسیوند به علت ضربات پی‌درپی، دچار شکسته شدید سر شده است.

ضربه وارده به‌طوری شدید بوده است که این زندانی سیاسی نیمه‌شب دچار تهوع شدید شد؛ که یکی از علائم ضربه‌مغزی می‌باشد؛ اما تاکنون مسئولین زندان هیچ اقدامی عملی در این رابطه انجام نداده‌اند.

یکی از ضاربین به نام «ناصر چهری» از مأموران سپاه پاسداران که به جرم کلاه‌برداری در زندان اوین نگهداری می‌شود و مسئول اتاق زندانیان سیاسی نیز می‌باشد.

در همین حال علی معزی به دلیل اعتراض به ضرب و شتم زندانیان سیاسی صبح امروز توسط مسئولین زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعیدشده است.

علی معزی، زندانی سیاسی زندان اوین که از تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می برد و از رسیدگی پزشکی نیز محروم بوده است.

پیش‌تر نیز با تغییر مسئول بند ۸ زندان اوین، دستورات جدیدی جهت فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی به اجرا درآمده بود.

مسئول جدید بند ۸ زندان اوین به نام «سلمانی» که از هواداران سرسخت محمود احمدی‌نژاد می‌باشد، پس از به قدرت رسیدن در این بند دستورات جدیدی را جهت فشار بر زندانیان سیاسی اعمال کرد بود و در حال حاضر با پشتیبانی از اراذل‌واوباش این بند، راه را برای ضرب و شتم و فشار مضاعف بر زندانیان سیاسی بازکرده است.

لازم به ذکر است زندانیان سیاسی بند هشت زندان اوین به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و عدم رسیدگی بهداشتی در وضعیت خطرناکی قرار دارند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.