مقام‌های ایرانی بر برخورد با ‘لباس‌های غیرمتعارف’ در بازار تاکید کردند

مقام‌های ایرانی بار دیگر بر برخورد با آنچه لباس غیرمتعارف می‌خوانند تاکید کرده و گفته‌اند چنین لباس‌هایی از بازار جمع خواهند شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بی بی سی، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران خواهان آن شده که کمیسیون مد و لباس وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی بر نحوه فعالیت مزون‌هایی که ‘لباس‌های غیرمتعارف’ تولید می‌کنند، نظارت داشته باشد.

غلامعلی کریمی، جانشین رئیس پلیس تهران گفته است پلیس در دو هفته گذشته چندین مجتمع تجاری در تهران را بازرسی کرده و به ۲۰۰۰ واحد صنفی که به عرضه و توزیع پوشاک ‘نامتعارف’ می‌پرداختند، تذکر داده و در چندین مورد آنها را پلمب کرده است.

دادستان تهران، تمرکز روی مراکز تولید لباس‌های ‘مبتذل’ را ضروری دانسته و از پلیس خواسته است تا وضع اماکنی را که لباس‌های غیرمجاز و نامناسب ارائه می‌دهند، بررسی کند.

آقای جعفری دولت‌آبادی خواهان آن شده تا نهادهای فرهنگی، تعداد اماکنی را که لباس‌های مناسب ارائه می‌کنند، افزایش دهند.

در همین حال رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان گفته است که لباس‌های نامتعارف تا یک ماه و نیم دیگر از بازار اصفهان جمع‌آوری خواهند شد.

ابراهیم خطابخش در مصاحبه با خبرگزاری مهر، مانتوی جلو باز با عکس، تصاویر و نوشته‌های نامتعارف را از جمله لباس‌های نامتعارف خوانده که از سطح بازار جمع خواهند شد.

رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان گفته است بیشترین پوشاک نامتعارف در پوشاک زنانه است. او در مورد لباس نامتعارف مردان گفته است تیشرت‌های چسبان با تصاویر نامتعارف از جمله لباس‌هایی است که جمع‌آوری خواهند شد.

نزدیک به ده روز پیش هم رئیس پلیس امنیت عمومی استان فارس گفت که طرح برخورد با فروش ‘پوشاک نامتعارف’ در شیراز به اجرا در می‌آید.

سرهنگ موسی حسینی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان فارس گفت “شلوار مردانه و زنانه زخمی یا ریش‌ریش، دارای آرم و پرچم بیگانه، مانتو و پوشاک مبتذل، کوتاه، چسبان، شیشه‌ای، بدون دکمه و با نوشتار خارجی، جزء پوشاک نامتعارف است.”

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *