مخالفت با آزادی مشروط سعید جوکار؛ زندانی سیاسی محبوس در اوین

مقامات قضایی با درخواست آزادی مشروط سعید جوکار، فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس، پس از گذشت نیمی از دوران محکومیت، مخالفت به عمل می آورند.

به گزارش تارنگار حقوق ببشر در ایران، سعید جوکار، فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس که به تحمل ۲۴ ماه حبس محکوم می باشد، اینک بعد از گذشت بیش از نیمی از حبس خود به دلیل مخالفت بازجویان و ضابطین سپاه از حق آزادی مشروط محروم می باشد.

طبق قانون مجازات اسلامی زندانیان می‌توانند بعد از تحمل یک‌سوم از حبس خود از امکان آزادی مشروط استفاده کنند که این شرایط برای این فعال حقوق بشر به دلیل دخالت‌های غیرقانونی بازجویان پنج ماه به تأخیر افتاده است.

سعید جوکار، متولد ۱۳۶۶، فعال حقوق بشر و از هم‌پرونده‌ای‌های امید علی‌شناس، آتنا دائمی، آتنا فرقدانی و آرش صادقی در هفتم شهریورماه سال ۹۴ بازداشت و به بند دو الف سپاه پاسداران منتقل شد.

او پس از یک ماه بازجویی در انفرادی دو الف از سوی قاضی مقیسه به تحمل ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم و به بند ۸ زندان اوین منتقل گشت.

عمده فعالیت‌های این زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر مخالفت با حکم اعدام در ملاعام به دلیل ترویج خشونت در جامعه است. وی فعالیت‌هایش را از طریق وبلاگ‌نویسی و تهیه طرح‌ها و پوسترهای گرافیکی و انتشار آن‌ها در فضای مجازی انجام داده است.

پدر سعید از فرماندهان بازنشسته سپاه و جانباز جنگ تحمیلی می باشد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.