تجمع کارگران پیمانکار منطقه عملیاتی پارسیان درمحل فرمانداری

بیش از ۶۰ نفر از کارگران واحدهای منطقه عملیاتی پارسیان با حضور در فرمانداری شهرستان لامرد خواستار پیگیری مطالبات حقوقی خود شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، تعدادی از کارگران پیمانکاری(ارکان ثالث) واحدهای ترابری سبک و سنگین ، خدمات و پشتیبانی و حراست با حضور در سالن اجتماعات فرمانداری لامرد نشستی را با حضور فرماندار لامرد و مسئول دفتر نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی برگزار کردند.

کارگران ارکان ثالث منطقه عملیاتی پارسیان مدعی‌اند که در فیش حقوقی آنان باید آیتم های شرایط کاری شامل بدی آب و هوا ، حق مسافت ، حق ماموریت و… اضافه شود.

این کارگران پیمانکاری می‌گویند؛ مجموع این آیتم‌ها بیش از یک میلیون است که کارگران رسمی(تابع قوانین و مقررات استخدامی وزارت نفت) واحدهای منطقه عملیاتی پارسیان این آیتم های حقوقی را دریافت می‌کنند در حالیکه کارگران پیمانکاری با توجه به اینکه در یک کارگاه و شرایط کاری قرار دارند از دریافت آن محروم هستند.

این کارگران در ساعات اولیه حضورشان در فرمانداری خواستار حضور رئیس منطقه عملیاتی پارسیان در این نشست بودند که وی در جمع کارگران حاضر نشد.

کارگران پیمانکاری واحدهای منطقه عملیاتی پارسیان مدعی هستند که تنها کارفرما یعنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و رئیس منطقه عملیاتی پارسیان به عنوان نماینده کارفرما می‌بایست مطالبات حقوقی آنان را پیگیری کند و این آیتم های حقوقی در دفترچه پیمان اضافه شود.

حسن حمیدی یکی از کارگران منطقه عملیاتی پارسیان با بیان اینکه طرح طبقه‌بندی مشاغل در این منطقه اجرا نمی شود، گفت: کارگران با شرایط سختی در ارتفاع ۱۲۰۰ متری در این منطقه مشغول بکار هستند و یکی از کارگران دچار زردی شده بود و پس از آزمایش و استراحت ۱۰ روزه مشکل وی حل شد و پزشک علت زردی این کارگر را کار در ارتفاع عنوان کرد.

این کارگر عضو هیات تشخیص اداره کار شهرستان لامرد با تأکید براینکه کارگران پارسیان در شرایط سخت کاری قرار دارند، گفت: پیمان جدید واحد ترابری سنگین منطقه عملیاتی پارسیان در ماه های آینده منعقد می شود و بایستی این آیتم ها از سوی کارفرما در دفترچه پیمانکار لحاظ شود.

لازم بذکر است منطقه عملیاتی پارسیان دارای چهار میدان فعال عملیاتی شامل میادین تابناک، هما، شانول و وراوی بوده که در مجاورت شهرهای لامرد ، خنج و مُهر قرار گرفته اند. تعداد چاه‌های تولیدی این منطقه ۹۱ حلقه و ظرفیت تولید گاز این منطقه نیز حدود ۸۰ میلیون متر مکعب گاز در روز است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.