حسین رفیعی از بیمارستان به منزل منتقل شد

حسین رفیعی، فعال ملی مذهبی، روز گذشته از بیمارستان به منزل شخصی‌اش منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین رفیعی، زندانی سیاسی زندان اوین که در ۲۱ مردادماه درپی وخامت حالش به بیمارستان سینای تهران منتقل شده بود، روز گذشته ۲۷ مردادماه، تحت تدابیر امنیتی به منزل انتقال یافت.

این زندانی سیاسی ۷۱ ساله پیش تر نیز به دلیل فلج شدگی دست راست، به بیمارستان امام خمینی اعزام و پس از چند ساعت باردیگر به زندان اوین بازگردانده شد.

حسین رفیعی، فعال سیاسی و عضو شورای فعالان ملی مذهبی، روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد بازداشت شد. این فعال سیاسی پیش‌تر نیز در سال ۱۳۷۹ بازداشت و به سه سال زندان محکوم‌شده بود.

او در ۱۷ شهریور سال ۱۳۹۰ نیز به دادسرای اوین احضار و به وی اتهامات عضویت در گروه غیرقانونی، تبلیغ علیه نظام و استفاده از تجهیزات ماهواره تفهیم شد،

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، در چهارم خردادماه امسال وی را به شش سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت حزبی و رسانه‌ای و پرداخت جریمه محکوم کرد.

حسین رفیعی، به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز نظیر صدور بیانیه، عضویت در شورای صلح به ریاست شیرین عبادی، انتقاد نسبت به بلندپروازی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی و ارتباط با فعالان خارج کشور، به فعالیت‌های براندازانِ متهم شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.