تأخیر ۶ تا ۹ ماهه در پرداخت مطالبات پرسنل بیمارستان ها

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: پرداخت مطالبات پرسنل بیمارستان ها به خصوص پرستاران، بین ۶ تا ۹ ماه به تاخیر افتاده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری مهر، طاهره زاهد صفت گفت: با گذشت ۶ ماه از سال ۹۵ بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در خصوص معوقات ۶ تا ۹ ماهه به نیروهای تحت پوشش خود با معضلات شدیدی دست و پنجه نرم می کنند و نگرانی ها و دلواپسی های زیادی را برای کارکنان این حوزه به دنبال داشته است.

وی با توجه به نگرانی جدی کارکنان به خصوصی پرستاران که درصد قابل توجهی از جمعیت تحت پوشش وزارت بهداشت را تشکیل می دهند، ادامه داد: ضمن تشکر از رئیس جمهوری و هیئت دولت جهت تامین بودجه و پرداخت مطالبات مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، پیگیری در تسریع فرآیند اجرایی در راستای رهایی از مشکلات جدی مالی و معیشتی کارکنان مراکز درمانی را خواستاریم.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، ارائه خدمت متعهدانه و درست به مردم را در راستای تامین سلامت آنان، وظیفه همگانی دانست و گفت: حمایت های مدیران حوزه سلامت در مدیریت صحیح منابع و توزیع به موقع و عادلانه آن از مواردی است که رضایتمندی و انگیزه خدمت ارایه دهندگان خدمات را در مشاغلی که با جان و روح و سلامت انسانها ارتباط دارد، افزایش می دهد و این نکته مهمی است که نباید از نظر پنهان بماند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر کارکنان و پرستاران شاغل در بسیاری از بیمارستان های کشور به علت عدم دریافت مطالبات چندین ماهه خود از نظر روحی و روانی در معرض آسیب هستند و این مسئله در مورد افرادی که فقط در بیمارستان شاغل هستند و شغل دیگری برای امرار معاش ندارند، بیشتر است و باید بپذیریم که این دغدغه باید جدی گرفته شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.