بازگشت پرونده علیرضا گلی‌پور برای اجرا

پرونده علیرضا گلی‌پور برای رسیدگی عادی و اجرای آن با دستور تفکیک به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران نزد قاضی صلواتی، تحویل پست قضائی شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از شرق، آزیتا قره‌بیگلو، وکیل علیرضا گلی‌پور که پیش از این از ارسال پرونده موکلش به دیوان‌عالی کشور خبر داده بود، گفت: با قول مساعدت قبلی مسئولان دیوان‌عالی کشور و همین‌طور معاون دادستان و دادیار اجرای احکام جرائم امنیتی، آقای حاجیلو، مبنی بر رفع مشکل پیش‌آمده و ارسال اشتباه پرونده موکلم، علیرضا گلی‌پور، به دیوان‌عالی کشور و در مراجعه روز شنبه متوجه رسیدگی در فوریت پرونده و تأیید دادیار اظهارنظر شدم و پرونده برای رسیدگی به روند عادی و اجرای آن با دستور تفکیک به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران نزد قاضی صلواتی، تحویل پست قضائی شده است.

او افزود: طبق توصیه آقای شمخانی، دبیر شو‌رای‌ عالی امنیت ملی، حکم موکلم با اعمال ماده ١٣۴ قانون مجازات اسلامی به ١۵ سال کاهش یافته که امیدوارم به این وسیله آزادی متقابل موکلم هرچه‌سریع‌تر فراهم شود.

لازم به ذکر است علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی، که از بیماری سرطان رنج می برد در مهرماه سال ۱۳۹۱ به دلیل «افشاگری» در مورد چند تن از مسئولین حکومتی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی٬ بیش از یک سال از زمان حبس خود را دربند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است.

گفتنی‌است افشاگری‌های وی در باره فسادهای افراد حکومتی مانند «وزیر اطلاعات» و «رئیس‌کل پلیس امنیت استان تهران» می‌باشد.

این زندانی امنیتی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق»، «توهین به رهبری»، «خروج اطلاعات»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به ۳۹ سال و نیم حبس و یکصد و هفتاد ضربه شلاق محکوم شد که این حکم با اعمال ماده ١٣۴ به ۱۵ سال حبس کاهش یافت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.