تجمع اعتراضی کارگران اخراجی حمل بار فرودگاه مهر آباد

۱۰ مهرماه حدود ۴۵ تن از کارگران حمل بار فرودگاه مهرآباد در اعتراض به اخراج ناگهانی خود مقابل ساختمان ترمینال شماره ۲ تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، تعدادی از کارگران حاضر در این تجمع صنفی گفتند: نزدیک به ۴۵ نفر بودیم که از طریق یک شرکت پیمانکاری که واحد صنایع بار فرودگاه بر فعالیت آن نظارت داشت در قسمت جابجایی بار مشغول کار بودیم.

تجمع کنندگان با بیان اینکه دست کم در چهار سال گذشته رابطه استخدامی آنها بدون پرداخت مزد معین از سوی پیمانکار ادامه پیدا کرده بود، افزود: در این مدت دریافت انعام بابت حمل بار مسافران تنها محل اصلی درآمدهای ما بود.

به گفته آنها روز گذشته بعد از اینکه کارفرما اقدام به جمع آوری لباس‌کار آنها می‌کند، هیچ یک موفق به حضور در محل کارشان نشده و در نتیجه به این شیوه اخراج می‌شوند.

برپایه این صحبت‌ها شیوه کاری این گروه از کارگران شاغل در فرودگاه مهر آباد به شیوه ۱۲ ساعت کار، ۲۴ ساعت استراحت بوده است.

بر اساس اظهارات این کارگران، در تجمع دو روز گذشته هیچ یک از مسئولان فرودگاه مهر آباد جواب قانع کننده ای در خصوص اخراج ناگهانی کارگران و وضعیت مطالبات آنها نداده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.