دومین روز تجمع کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه در شوش

شمار زیادی از کارگران واحد صنعتی مجتمع نیشکر هفت‌تپه در ادامه اعتراض صنفی روز گذشته خود و همکارانشان صبح امروز نیز مقابل ساختمان مدیریت کارخانه تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، به گفته کارگران در تجمع روز نخست که دیروز، یکشنبه ۱۸ مهرماه در مقابل ساختمان اداری این مجتمع صورت گرفت به‌جز وعده‌های غیرعملی هیچ پاسخ قاطعی ازسوی مسئولان شنیده نشد و ما ناچار شدیم برای احقاق حقوق ازدست‌رفته‌مان امروز نیز در مقابل ساختمان اداری مقابل دفتر مدیریت تجمع کنیم.

به گفته کارگران، در تجمع روز گذشته مدیریت بخش خصوصی مجتمع وعده پرداخت حداقل یک ماه از مطالبات کارگران را تا روز شنبه ۲۴ مهرماه داد اما کارگران که وعده‌های کارفرما را غیرعملی می‌دانند امروز دوشنبه، ۱۹ مهرماه اعتراضات خود را گسترده‌تر کرده‌اند.

کارگران معترض می‌گویند دلیل اعتراض ما کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه عدم دریافت ۲ تا ۴ ماه مزد معوقه به همراه پرداخت نشدن دست‌کم شش ماه حق بیمه کارگران روزمزدی به تامین اجتماعی است که کارفرما از پرداخت آن به کارگران خوداری می‌کند.

به گفته آنان، کارگران این واحد تولیدی به این دلیل پیگیر مطالبات خود هستند که دغدغه تامین معاش خانواده‌هایشان را دارند و از مدیریت کارخانه و مسئولان شهرستانی و استانی انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها احترام بگذارند.

معترضین بابیان این‌که هر یک از ما کارگران دست‌کم سه سر عائله داریم و تامین مخارج زندگی بسیار برایمان سخت شده، گفتند: در این شرایط نمی‌توان از ما انتظار داشت که نسبت به وضعیت مجتمع نیشکر هفت‌تپه بعد از خصوصی‌سازی و مطالبات مزدی خود بی‌تفاوت بمانیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.