اعتراض ۱۵ روزه کشاورزان ورزنه برای عدم تخصیص حقابه زاینده رود

نماینده کشاورزان معترض ورزنه گفت: کشاورزان ورزنه تراکتورهای خود را به نشانه اعتراض در ورودی شهر مستقر کردند که این اقدام تا پانزدهم این ماه ادامه دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، علی اظهری اظهار داشت: “از روز شنبه به دلیل عدم تخصیص حقابه و اجرایی نشدن مصوبات ۹ ماده‌ای آب، کشاورزان ورزنه تراکتورهای خود را به نشانه اعتراض در ورودی شهر قرار دادند”.

وی بیان داشت: “رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان و رئیس صنف کشاورزی شهرستان ورزنه و امام جمعه این شهر با جمعی از کشاورزان به گفتگو نشستند که مقرر شد تا ۱۰ روز دیگر این مشکل را حل و فصل کنند”.

نماینده کشاورزان ورزنه ادامه داد: “به خاطر اینکه ۱۳ آبان روز دانش آموز هست و ما نمی خواهیم کسی از این تجمع کشاورزان سو استفاده کنند و برای اهداف سوء خود پیش ببرد بنابراین ۵ روز هم خودمان صبر می کنیم اما اگر در این مدت اقدامی از سوی مسئولان در راستای احقاق حق کشاورزان صورت نگرفت به طور قطع هر تصمیمی و هر اقدامی که از سوی کشاورزان انجام گرفت پای خودشان است”.

وی با اشاره به اینکه طومارنامه‌ای در جهت این تجمع با امضا ۵۰۰ نفر از کشاورزان با اثر انگشت و کد شناسایی به مسئولان مربوطه در حوزه آب تحویل دادیم، اضافه کرد: “تا مدت مشخص شده به اعتراض و تجمع مسالمت آمیز خود ادامه می‌دهیم و خودمان مدیریت می‌کنیم که هیچ کسی از بیرون نیاید و کشاورزان را تحریک به تخریب کاری کنند اما تنها تا ۱۵ ماه جاری تمام مسئولیت را برعهده گرفتیم”.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.