کارگران هپکو به نشانه اعتراض راهپیمایی کردند

گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «ماشین سازی هپکو اراک» صبح روز سه شنبه در انتقاد به بی توجه ای مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض از محل کارخانه تا میدان مرکزی شهر اراک را راهپیمایی کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، کارخانه «ماشین سازی هپکو اراک» که  در زمینه تولید و تامین ماشین آلات راه‌سازی، معدنی و کشاورزی فعالیت دارد،  حدود ۹۰۰ کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آنها به تاخیر افتاده است.

به همین دلیل کارگران این کارخانه که با ادامه بی توجه ای مسئولان کارخانه واستانی مواجه شده اند به نشانه اعتراض مسیر کارخانه تا میدان مرکزی شهر را پیاده روی کرده و در نهایت مقابل ساختمان مصلی بیت المقدس اراک تجمع کردند.

 به گفته  کارگران این کارخانه ،ماشین سازی هپکواز سال ۸۶ تا کنون به دلیل سو مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو است و طی این مدت به دلیل بی توجه ای مسئولان هر روز شاهد افزایش مشکلات این کارخانه بوده ایم و قولهای داده شده  از سوی مسئولان هم راه به جایی نبرده است.

طبق اظهارات معترضین در حالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران این شرکت بارها در پی عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد های مختلف دولتی همانند استانداری  استان مرکزی تجمع کرده اند و حتی طی هفته های  گذشته فعالیت روزانه  کارخانه با اعتراض  کارگران متوقف شده بود.

کارگران تصریح کرده اند در اجتماع  روز یازدهم  اسفندماه سال گذشته  مقابل ساختمان استانداری استان مرکزی مسئولان استانی وعده پرداخت مطالبات معوقه ما را داده بودند که متاسفانه تا به امروز عملی نشده وکارگران همچنان با مشکلات دسته پنجه نرم می کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.