خودداری مسئولان زندان از اعزام علیرضا گلی‌پور به بیمارستان

 علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی، به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان، از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم ماند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولان زندان اوین به دلیل امتناع علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی، از پوشیدن لباس زندان از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری کردند. این درحالی‌است‌که وی از بیماری تومور در ریه و مشکلات قلبی رنج می‌برد.

علیرضا گلیپور دی‌ماه سال ۱۳۹۴ مورد عمل جراحی قرار گرفته و بدون درمان کامل به زندان اوین انتقال یافت.

وی در  طی سه سال گذشته به دلیل ممانعت مقامات امنیتی محروم از ملاقات با خانواده‌اش بوده است.

گفتنی‌است پزشکی‌قانونی برای سومین‌بار بر عدم تحمل کیفر وی به دلیل بیماری سرطان، بیماری قلبی و تنفسی و لزوم درمان وی در خارج از زندان تأکید کرده است.

علیرضا گلی‌پور در مهرماه ۱۳۹۱ به دلیل «افشاگری» در مورد چند تن از مسئولین حکومتی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی بیش از یک سال از زمان حبس خود را دربند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است.

لازم به ذکر است که «افشاگری»های وی در مورد فسادهای افراد حکومتی مانند «وزیر اطلاعات» و «رئیس‌کل پلیس امنیت استان تهران» می‌باشد.

این زندانی امنیتی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق»، «توهین به رهبری»، «خروج اطلاعات»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به ۳۹ سال و نیم حبس و یکصد و هفتاد و ضربه شلاق محکوم شد که این حکم با اعمال ماده ١٣۴ به ۱۵ سال حبس کاهش یافت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.