حکم دادگاه تجدید نظر تعدادی از شهروندان بهایی استان گلستان اعلام شد

حکم دادگاه تجدید نظر تعدادی از شهروندان بهایی استان گلستان که در دادگاه بدوی مجموعا به ۱۹۳ سال زندان محکوم شده بودند، پس از گذشت نزدیک به یک ماه اعلام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بهایی نیوز، پس از اعلام حکم دادگاه تجدید نظر فرح تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، تینا موهبتی، هنا عقیقیان( گرگان)، شهره صمیمی( مینودشت)، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشکباغی( گنبد کاووس) به ۱ سال و ۹ ماه زندان روفیا پاکزادان، سودابه مهدی نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی ( گرگان) کاملیا بیدلی و نوید معلم (مینودشت) هر کدام به ۱ سال و شش ماه زندان محکوم شدند.

همچنان حکم دادگاه تجدید نظر شهنام جذبانی(مینودشت) و شیدا قدوسی(گرگان) که هر کدام به ١١سال زندان محکوم شده اند ابلاغ نشده است.

روند محاکمه‌ شهروندان بهایی به طور جداگانه از سال ۱۳۹۳ آغاز و حکم آنان اخیرا به طور دسته‌جمعی صادر شده است.

“همکاری با دول متخاصم از طرق کمک و فعالیت موثر در پیشبرد اهداف فرقه گرایانه و ضد اسلامی و ضد شیعی دولت‌های مستکبر و متخاصم” و “تبلیغ به نفع بهائیت و علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق مشارکت در اجرای طرح روحی در سطح استان گلستان” از جمله اتهامات این افراد است.

پبشتر این شهروندان با احکام سنگینی روبرو بودند که اسامی و محکومیت آنان در پی می آید:

شهنام جذبانی(مینودشت) و شیدا قدوسی(گرگان) هر کدام به ١١سال زندان ، فرح تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، تینا موهبتی، هنا عقیقیان( گرگان)، شهره صمیمی( مینودشت)، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشکباغی( گنبد کاووس) به ۹ سال زندان و روفیا پاکزادان، سودابه مهدی نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی ( گرگان) کاملیا بیدلی و نوید معلم (مینودشت) هر کدام به ۶ سال زندان محکوم شدند
.
تعدادی از شهروندان بهائی که به احکام سنگین روبرو شده اند پیشتر همسر آنها نیز به زندان محکوم شده بودندو در حال حاضر دوران محکومیت خود را بدون یک روز مرخصی به سر می برند.

فرح سنایی همسر فرهمند سنایی ،پریسا شهیدی همسر کمال کاشانی و مژده ظهوری همسر فرهاد فهندژ می باشند و خانم شهره ضمیمی همسر شهنام جذبانی و خانم کاملیا بیدلی همسر نوید معلم از جمله کسانی هستند که به زندان محکوم شده اند. همچنین لازم به یاد آوری است که پونه ثنایی و فرهمند ثنایی خواهر و برادر هستند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.