جزئیاتی از قتل و بازداشت دو شهروند توسط نیروهای سپاه پاسداران در ارومیه

بعد از اینکه در طی روزهای گذشته یک شهروند که پیشتر از سوی نیروهای سپاه پاسداران بعد از زخمی شدن بازداشت شده بود به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد، جزئیات تازه‌ای از بازداشت وی و قتل یک شهروند همراهش، بدست آمد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از شبکه حقوق بشر کردستان، یک منبع آگاه  گفت:“ اوایل بامداد روز یک شنبه ۲۸ شهریورماه نیروهای سپاه پاسداران به بهانه حضور نیروهای یکی از احزاب کُرد در جاده نزدیک «روستای قصریک» از توابع «منطقه صوما و برادوست» شهرستان ارومیه اقدام به کمین‌گذاری نموده و خودروی یک شهروند اهل «روستای گچینی» را متوقف کردند. بعد از پیاده شدن «ارکان سعیدی» و «بهزاد محمودنژاد»،هر دوسرنشین این خودرو نیروهای سپاه پاسداران به آنان اعلام کرده که طبق گزارشات اطلاعاتی چند نفر از اعضای مسلح یک حزب کُردی به همراه آنان سوار این خودرو بوده‌اند و در خصوص محل مخفی شدن این نیروهای، این دو شهروند را مورد بازجویی قرار می‌دهند. در حالی که هر دو نفر منکر این ادعا شده اما به صورت ناگهانی یکی از نیروهای سپاه در فاصله‌ی چند متری اقدام به رگبار بستن این دو شهروند کرده که در نتیجه این تیراندازی ارکان سعیدی به قتل رسیده و بهزاد محمودنژاد از پشت مورد اصابت یه گلوله قرار گرفته و بازداشت شده است. جسد ارکان سعیدی در پاسی از شب به خانواده تحویل داده شده و تحت تدابیر شدید امنیتی جنازه او در زادگاه خویش دفن شد.”

این منبع در ادامه افزود، “بعد از بازداشت این شهروند به دلیل وخامت حالش به مدت ۶ روز در بیمارستان عارفیان، وابسته به سپاه پاسداران بستری شده و بعدا به بازداشتگاه امنیتی این نهاد نظامی منتقل شده است. این شهروند به مدت یک ماه و نیم در این بازداشتگاه امنیتی به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُردی مورد بازجویی قرار گرفته و روز ۱۷ آبان‌ماه به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.”

به گفته این منبع،“ این زندانی سیاسی هم‌اکنون در بند ۳و ۴ زندان مرکزی ارومیه، بند زندانیان جرایم مواد مخدری نگهداری میشود و پرونده او به اتهام محاربه از سوی شعبه ۶ بازپرسی با قرار بازداشت موقت در حال برسی میباشد.”

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *