تاخیر ۴ماهه در پرداخت مزد کارگران انتقال آب سد «دوستی» سرخس

پرداخت مطالبات مزدی نزدیک به ۱۵۰ کارگر شاغل در خط انتقال سد دوستی برای ۴ ماه به تاخیر افتاده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل ازایلنا، این کارگران که پروژه انتقال آب از سد دوستی سرخس به مشهد مشغول کارند در ۴ ماه گذشته مزدی دریافت نکرده‌اند.

آنها می‌گویند که هم اکنون در استخدام یک شرکت پیمانکاری دربخش  پمپاژ آب سد دوستی سرخس کار می‌کنند و در حال حاضر کارفرمای شرکت پیمانکاری به دلیل مشکلات مالی از پرداخت مطالبات مزدی کارگران طفره می‌رود.

بنا بر ادعای کارگران، شرکت پیمانکاری به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع مزد آنان و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد و در نتیجه علاوه بر کند شدن روند اجرای پروژه آنها هم اکنون با مشکل مالی مواجه هستند.

به گفته آنان پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران پروژه خط انتقال سد دوستی با توجه به تعویق انداختن حقوق ۴ ماهه کارگران باعث کاهش چشمگیر سرعت انتقال آب شده است.

در این زمینه رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سرخس با تأیید این خبر و با اشاره به پیگیری‌های این اداره  گفته است: در کارگروه «کار و کارگری» شهرستان که در ۱۳ آبان ماه برگزار شد، موضوع مطالبات و حق و حقوق کارکنان خط انتقال آب سد دوستی بررسی شد و در دستور کار قرار گرفت.

سید جعفر احمدی افزوده است: قرار شد فرمانداری شهرستان ضمن پیگیری جدی موضوع، گزارشی در این زمینه به استاندار ارائه کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.