کارگران شهرداری بجنورد روز گذشته تجمع کردند

معوقات مزدی بیش از ۵۰ کارگر خدماتی وفضای سبز شهر بجنورد در ماههای گذشته پرداخت نشده است. این کارگران دیروز مقابل شورای شهر بجنورد تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، معوقات مزدی کارگران شهرداری بجنورد در استان خراسان شمالی در ماههای گذشته پرداخت نشده است.

از قرار معلوم بیش از  ۵۰ کارگر خدماتی وفضای سبز این شهرداری بین  دست کم ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.علاوه بر آن این کارگران که به دنبال تغییر وضعیت شغلی خود از شرکت پیمانکاری به قرار داد مستقیم با شهرداری بجنورد هستند بعد از گذشت ۹ ماه از سال  ۹۵ بخشی از عیدی سال ۹۴ خود را از کارفرما طلبکاراند.

روز گذشته  (شنبه ۶ آذر ماه)نیز این کارگران در اعتراض به این معوقات مزدی و عدم پاسخگویی مسئولان شهرداری مقابل شورای شهر بجنورد تجمع کردند.

گفتنی است عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری در بجنورد مسبوق به سابقه است. پیش از این کارگران راننده سازمان اتوبوس رانی شهر بجنورد نیز در اعتراض به  تعدیل تعدادی از همکاران خود تجمع اعتراضی ترتیب داده بودند که برگزاری این تجمع با پادرمیانی اعضای شورای شهر موقتا برطرف شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.