صدور حکم تخلیه و مصادره‌ی منزل حسن صادقی و فاطمه مثنی، زوج در بند

دستگاه قضایی طی هفته‌های اخیر حکم تخلیه و مصادره‌ی منزل حسن صادقی و همسرش، فاطمه مثنی را صادر کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، فاطمه مثنی و حسن صادقی، زوج در بند که به اتهام اقدام علیه امنیت کشور و همکاری با گروه‌های معاند نظام به ۱۵ سال حبس محکوم‌شده‌اند، هم‌اکنون با حکم تخلیه و مصادره‌ی منزل مواجه می‌باشند. این زوج دارای دو فرزند به نام‌های نیما و مریم بوده که اکنون در خارج از زندان و دور از پدر و مادر خود در شرایط نگران‌کننده‌ای بسر می‌برد و با مصادره منزل بی‌جا و مکان خواهند ماند.

لازم به ذکر است که تمامی دارایی‌ها و اموال این خانواده قبل از بازداشت این زوج مصادره شده و به آنان اعلام شده بود که منزل آنها در اختیارشان خواهد ماند، اما در هفته‌های اخیر و در دوران حبس، حکم تخلیه و مصادره خانه را به آنان ابلاغ شده است.

حسن‌صادقی‌ خرم‌دشتی و فاطمه مثنی نخستین بار در ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۲ زمانی که قصد برگزاری مجلس ترحیم غلامحسین صادقی‌، پدر حسن‌صادقی‌، و از هواداران مجاهدین خلق، را داشتند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک سال بازجویی و حبس در انفرادی زندان اوین با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

این زندانیان به اتهام اقدام علیه امنیت کشور و همکاری با گروههای معاند نظام در دادگاه انقلاب محاکمه و به ۱۵ سال حبس محکوم گشتند. این درحالی است که بازداشت این شهروندان صرفا به دلیل داشتن نسبت فامیلی با اعضای مجاهدین خلق بوده است.

در پاییز ۱۳۹۴، فاطمه مثنی و حسن صادقی‌ بار دیگر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده و به زندان های اوین و رجایی شهر منتقل شدند.

حسن‌صادقی‌ خرم‌دشتی متولد ۱۳۴۳ پیش تر نیز در سال ۱۳۶۰ در سن ۱۷ سالگی به اتهام هواداری از گروههای معاند نظام بازداشت و مدت ۷ سال را در زندان گذرانده است. خانم فاطمه مثنی نیز که متولد ۱۳۴۷ می‌باشد، در سال ۱۳۶۰ در حالیکه ۱۳ سال داشته است به همراه مادر و خواهرانش بازداشت و مدت ۳ سال را در زندان گذرانده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.