معوقات مزدی کارگران شهرداری سی‌سخت از هفت ماه گذشت

پرداخت معوقات حقوقی کارگران شهرداری سی‌سخت در استان کهکیلویه و بویر‌احمد از مرز هفت‌ماه گذشت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حدود ۱۰۳ کارگر رسمی، قراردادی و پیمانی شهرداری سی‌سخت و سازمان‌های وابسته به آن به دلیل آنچه از سوی شهرداری «کمبود منابع مالی» عنوان می‌‌شود؛ دست‌کم هفت‌ماه مزد معوقه طلبکارند.

به گفته کارگران شهرداری سی‌سخت آخرین حقوقی که آن‌ها دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد فروردین‌ماه است که کارفرما آن را یک ماه پیش به حساب کارگران پرداخت کرده است.

کارگران مورد نظر که به صورت رسمی، قراردادی و پیمانی مشغول کارند با بیان این‌که مهم‌ترین عامل این وقفه هفت‌ماهه کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه درباره معوقات بیمه‌ای خود گفتند: علاوه بر دستمزد، چندین ماه است که بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده و بدین‌ترتیب دفترچه‌های درمانی آن‌ها هرچند وقت یک‌بار برای تمدید اعتبار با مشکل  روبرو می‌شود.

طبق اظهارات آنان به دلیل ماهیت قراردادی و پیمانی بودن کارشان با شهرداری اکثر همکارانشان در این واحد شهرداری  همیشه نگران از دست دادن شغل خود هستند.

به نقل از این کارگران که دارای سوابق ۶ تا ۱۳ ساله در شهرداری سی‌سخت هستند، گفته می‌شود که بارها این کارگران پیگیر مطالباتشان شده‌اند اما در عمل نتیجه‌ای جز وعده‌های فراموش‌شده و در نهایت متزلزل شدن موقعیت شغلی خود به دست نمی‌آوردند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.