بستری شدن مهدی رجبیان در بیمارستان/ مخالفت با تمدید مرخصی درمانی

دستگاه قضایی به مهدی رجبیان، هنرمند زندانی که هم اکنون در در مرخصی درمانی به سر می برد، اعلام داشته است که روز یکشنبه چهاردهم آذر ماه، جهت سپری کردن باقیمانده حبس، خود را به زندان اوین معرفی کند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مقامات قضایی با تمدید مرخصی درمانی مهدی رجبیان، موزیسین ایرانی، مخالفت به عمل آورده و وی می بایست روز یکشنبه چهاردهم آذر ماه، برای تحمل محکومیت خود به زندان اوین مراجعه کند. این درحالی است که این هنرمند دربند به دلیل عوارض ناشی از یک ماه اعتصاب غذا، هم اکنون در بیمارستان بستری و تحت درمان و رسیدگی پزشکی می باشد.

شایان ذکر است، مهدی رجبیان بنا به دستور پزشک معالج، برای جلوگیری از بروز یک بیماری خود ایمنی، نیازمند رسیدگی پزشکی در خارج از زندان و انجام تزریقات دارویی به صورت ماهیانه می باشد.

مهدی رجبیان که در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی درمانی و محرومیت از حق ملاقات با خانواده و وکیل خود، از روز جمعه هفتم آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده‌ بود، روز یکشنبه هفتم آذرماه به مرخصی درمانی اعزام شد.

حسین رجبیان، برادر این زندانی که همزمان و با دلایل مشابه اقدام به اعتصاب غذا کرده بود، علیرغم وضعیت وخیم جسمانی همچنان در زندان اوین به سر می برد.

این دو هنرمند ایرانی که پیش‌تر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” هرکدام به شش سال زندان محکوم شدند، در شانزدهم خردادماه جهت اجرای حکم راهی زندان اوین گشتند.

حکم صادره از سوی شعبه۵۴ دادگاه انقلاب اسلامی، برای هرکدام به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تعیین و به اجرای احکام دادسرای زندان اوین ارسال‌ شده بود.

این دو در جریان برگزاری دادگاه از حق داشتن وکیل محروم بوده‌اند و محاکمه‌شان تنها یک ربع طول کشیده است. یک منبع آگاه می‌گوید: «آن‌ها در حین بازجویی وکیل نداشته‌اند. در دادگاه هم وکیل نداشته‌اند، چون گفته‌ شده که پرونده‌شان به شکلی است که خودشان باید توضیح بدهند.»

مهدی رجبیان سال ۹۲ تدوین و ضبط آلبومی به نام «تاریخ ایران به روایت سه‌تار» را آغاز کرد که به نظر می‌رسد بیانیه‌ و توضیح او درباره این آلبوم و اعلام خبر پخش آن در سایت برگ‌ موزیک، از جمله دلایل بازداشتش بوده است. در این آلبوم تمام جنگ‌های ایران با سه‌تار روایت شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.