تجمع کارگران لیفتراک‌سازی تبریز برای معوقات مزدی

در دو روز گذشته شماری از کارگران کارخانه لیفتراک‌سازی سهند تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه لیفتراک‌سازی سهند تبریز  علت برپایی این اعتراض صنفی دو روزه را سه ماه معوقات مزدی اعلام کرده‌اند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت دارند گفته می‌شود در کارخانه لیفتراک‌سازی سهند تبریز حدود ۱۷۰ نفر کارگر رسمی و قراردادی فعالیت دارند که کارفرما علاوه بر تاخیر مطالبات مزدی شهریور‌ماه تاکنون، از واریز حق بیمه آن‌ها نیز خودداری کرده است.

طبق اظهارات کارگران به صورت مشخص  میزان بدهی این کارخانه به تامین اجتماعی در حدود ۳ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان است که این موضوع باعث شده‌است تا تامین اجتماعی تبریز در برخی از ماه‌ها‌ی سال راضی به تمدید  دفترچه‌های درمانی کارگران نشود.

به گفته کارگران، زمانی وضعیت تولید در کارخانه لیفتراک‌سازی سهند تبریز بسیار خوب بود اما بعد از آنکه مدیریت کارخانه از تقریبا ۴ سال پیش به بخش خصوص واگذار شده است، مشکلات کارخانه آغاز شده  و در حال حاضر با وجود آنکه مشکل خاصی در زمینه تولید و فروش محصولات کارخانه مشاهده نمی‌شود، سه ماه دستمزد کارگران پرداخت نشده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.