وضعیت اسفناک مدارس روستاهای یاسوج

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: وضعیت مدارس روستاهای اطراف شهر یاسوج اسفناک است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از آفتاب، سیدمحمدکاظم نظری با بیان این‌که فاصله این مناطق تا مرکز شهر فاصله زیادی نیست، گفت: اما با این وجود وضعیت آموزشی و رفاهی در این مدارس واقعا اسفناک و غیرقابل تحمل است.
فرماندار شهرستان بویراحمد، تعداد دانش‌آموزان در حال تحصیل منطقه مادوان را حدود ۳۶۰ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: این دانش‌آموزان در فضای مسکونی غیراستاندارد که حتی امکانات اولیه و ضروری مانند سرویس بهداشتی را هم ندارد، تحصیل می‌کنند.
نظری نداشتن وسایل گرمایشی، آبخوری، میز و صندلی و امکانات آموزشی را از دیگر مشکلات این مدارس برشمرد و تصریح کرد: گاهی گفتن «وضعیت خوب نیست یا اسفناک است» به تنهایی عمق فاجعه را توصیف نمی‌کند بلکه باید از نزدیک این موارد دیده و لمس شود.
وی با بیان این‌که این مناطق در زمینه آموزشی با مشکلات جدی رویرو هستند، ادامه داد: فضایی برای ساخت کتابخانه در مادوان وجود دارد که اکنون چند سال است ناتمام مانده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد تاکید کرد: در صورت امکان از این فضا استفاده کرده و بخشی از آن را به ساخت فضای آموزشی برای تحصیل اختصاص دهیم.
نظری بر توجه و حمایت خیرین، بنیادهای نوسازی و مسئولان برای رسیدگی و تامین فضای آموزشی مناسب تحصیل در این مناطق تاکید کرد و افزود: توجه و تامین فضای فیزیکی برای این دانش‌آموزان یکی از برنامه‌های مهم است.
وی با اشاره به این‌که مجتمعی برای فضای آموزشی در این مناطق در نظر گرفته شد اما به دلیل نبود اعتبار لازم مدت هشت سال بلاتکلیف مانده است، گفت: اعتبارات شهرستانی جوابگوی این کار نبوده و باید از اعتبارات ملی و استانی به این کار اختصاص داده شود.
فرماندار شهرستان بویراحمد دانش‌آموزان را سرمایه و آینده‌سازان جامعه عنوان و اضافه کرد: باید زمینه تحصیل این قشر به گونه‌ای فراهم شود که بتوانند توسعه اجتماعی و اقتصادی آینده جامعه را رقم بزنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.