علیرغم عدم تکمیل دوره درمان؛ حسین رجبیان به زندان اوین بازگشت

حسین رجبیان، هنرمند زندانی که پیش تر به مرخصی درمانی اعزام شده بود، علیرغم عدم تکمیل دوره درمان، جهت تحمل باقیمانده حبس به زندان اوین مراجعه کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین رجبیان، هنرمند ایرانی که روز چهارشنبه هفدهم آذرماه پس از یک ماه اعتصاب غذا به مرخصی درمانی آمده بود، پس از پنج روز، در پی مخالفت دادستانی با تمدید مرخصی، به زندان اوین بازگشت. این درحالی است که این هنرمند دربند به دلیل عوارض ناشی از یک ماه اعتصاب غذا و عفونت کلیه، نیازمند رسیدگی پزشکی در خارج از زندان می باشد.

حسین رجبیان به همراه برادرش، مهدی رجبیان، در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی درمانی و محرومیت از حق ملاقات با خانواده و وکیل خود، از روز جمعه هفتم آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده‌ بود

مهدی رجبیان پیش از این، در روز یکشنبه هفتم آذرماه به مرخصی درمانی اعزام شد و پس از یک هفته بدون تکمیل دوران درمان و با فشار دادستانی به زندان بازگشت.

این دو هنرمند ایرانی که پیش‌تر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” هرکدام به شش سال زندان محکوم شدند، در شانزدهم خردادماه جهت اجرای حکم راهی زندان اوین گشتند.

حکم صادره از سوی شعبه۵۴ دادگاه انقلاب اسلامی، برای هرکدام به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تعیین و به اجرای احکام دادسرای زندان اوین ارسال‌ شده بود.

این دو در جریان برگزاری دادگاه از حق داشتن وکیل محروم بوده‌اند و محاکمه‌شان تنها یک ربع طول کشیده است. یک منبع آگاه می‌گوید: «آن‌ها در حین بازجویی وکیل نداشته‌اند. در دادگاه هم وکیل نداشته‌اند، چون گفته‌ شده که پرونده‌شان به شکلی است که خودشان باید توضیح بدهند.»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.