تجمع کارگران کمپروسور‌سازی تبریز مقابل ساختمان کارخانه

طی بیست دو روز گذشته حدود ۱۳۶ کارگر کارخانه «کمپروسور‌سازی تبریز» در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، در کارخانه «کمپروسور‌سازی تبریز» واقع در شهرک صنعتی قراملک تبریز در حالی اعتراضات آرام صنفی کارگران این واحد تولیدی روز چهارشنبه، یکم دی‌ماه ادامه دارد که صبح روز گذشته کارگران در اطراف محوطه ورودی کارخانه محل اعتراضات خود را از درون کارگاه به محوطه ورودی ساختمان کارخانه انتقال داده‌اند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت دارند گفته می‌شود، در کارخانه کمپروسور‌سازی تبریز حدود ۱۳۶ نفر کارگر رسمی و قرار‌دادی فعالیت دارند که از مرداد‌ماه به دلیل ناتوانی‌های مالی کارفرما دستمزد نگرفته‌اند.

همچنین گفته می‌شود که بخشی از  حق بیمه کارگران به حساب سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده و در حال حاضر کارگران برای تمدید دفترچه‌های درمانی خود از سوی تامین اجتماعی با مشکل روبرو هستند.

به گفته کارگران، درکارخانه کمپرسور‌سازی  تبریز  زمانی بیش از هفتصد نیروی کارگری دائم و قرار‌دادموقت کار می کردند اما بعد از آن‌که مدیریت کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده است، مشکلات کارخانه با کاهش امنیت شغلی کارگران آغاز شده و تعداد کارگران به حداقل تقلیل یافت.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.