تجمع دو ساعته کارگران معدن طزره در محوطه معدن

صبح امروز کارگران شیفت صبح معدن زغال‌سنگ طزره در شهرستان شاهرود در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود در این واحد معدنی دست به اعتراض صنفی زدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، کارگران معادن ذغال سنگ طزره گفتند: صبح امروز شنبه، یازدهم دی‌ماه بیش از پانصد نفر از همکاران  شیف صبح آن‌ها در محوطه این واحد معدنی برای مدت نزدیک به دو ساعت تجمع صنفی برپا کردند.

این کارگران افزودند: نزدیک به چهار ماه مطالبات مزدی پرداخت‌نشده داریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مختلف، هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است.

کارگران معدن طزره با تاکید بر این‌که خواسته آنان تنها به روز شدن مطالبات مزدی و حقوقی است، افزودند: معوقات مزدی‌مان مربوط به ماه‌های شهریور، مهر، آبان و آذر می‌شود که از قرار معلوم کارفرما وعده پرداخت یک ماه آن را تاپایان هفته جاری داده است.

طبق اظهارات کارگران این واحد معدنی، اخیرا  شورای تامین استان سمنان نیز  برای برسی مشکلات کارگران معدن طزره  تشکیل جلسه داده است و در آن به کارفرما درباره به روز شدن معوقات مزدی کارگران تاکید شده است.

همچنین به نقل از کارگرانی که در اجتماع صنفی امروز شرکت دارند اجتماع صنفی آن‌ها مدت نزدیک به دو ساعت ادامه داشته و پس از آن با وعده کارفرمای معدن طزره و اعضای شورای کارگری، تجمع‌کنندگان به کار خود بازگشتند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.