وخامت حال حسن رستگاری در سی‌ و دومین روز از اعتصاب غذا

حسن رستگاری‌مجد، زندانی سیاسی، هم‌اکنون در سی‌ و دومین روز از اعتصاب غذای خود با وضعیت وخیم جسمانی در سلول انفرادی زندان ارومیه محبوس می‌باشد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسن رستگاری‌مجد، زندانی سیاسی که در سه پرونده جدید در زندان، به ضرب و جرح، اخلال در زندان و تبلیغ علیه نظام متهم شده، در اعتراض به پرونده‌سازی‌های صورت گرفته و مخالفت با اعاده دادرسی، از روز شنبه سیزدهم آذرماه دست به اعتصاب غذا زده است و به دلیل ناراحتی قلبی، بیماری آسم و عدم دسترسی به دارو هم اکنون در وضعیت بد جسمانی قرار دارد.

یک منبع آگاه در این باره به شبکه حقوق بشر کُردستان گفت:“ صبح روز دوشنبه ۱۳ دیماه بعد از فشار زیاد زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه و موافقت رئیس زندان، یکی از زندانیان سیاسی موفق به دیدار چند دقیقه‌ایی با حسن رستگاری‌مجد در سلول انفرادی شده است. به دستور مسئولین زندان چایی، قند و آب آشامیدنی سالم از این زندانی سیاسی اعتصابی قطع شده است و این زندانی تنها مجبور به استفاده از آب دستشویی سلول است. همچنین علی‌رغم داشتن بیماری آسم همچنان اسپری اکسیژن به وی تحویل داده نشده و تداوم اعتصاب غذا در سی و دومین روز سبب شده که این زندانی دیگر قادر به راه رفتن نباشد و بر کف سلول دراز کشیده باشد و هرروز وضعیت سلامتی ایشان وخیم‌تر می‌شود.”

گفتنی است، روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، حسن رستگاری با یکی از زندانیان جرائم مالی دچار درگیری لفظی شده که در پی این مشاجره، مسئولان به همراه چند تن از مأموران با مراجعه به بند «روانی» زندان، حسن رستگاری را مورد ضرب و شتم قرار دادند که در اثر آن دو انگشت این زندانی به‌ شدت صدمه‌ دید و پس از آن وی به سلول انفرادی منتقل‌ شد.

پیش‌تر در روز سه‌شنبه یازدهم خردادماه نیز، حسن رستگاری، از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل‌ شده بود.

حسن رستگاری، شهروند ساکن شهر ارومیه در ۵ آبان‌ماه سال ۹۳ در پی شرکت در تجمعات حمایتی از مقاومت کوبانی در شهر ارومیه بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر ارومیه به اتهام «اخلال در نظم عمومی»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با پژاک» مجموعاً به ۱۷ سال حبس محکوم شد که حکم صادر عیناً در دادگاه تجدیدنظر تائید شد.

وی در خصوص پرونده‌ تبلیغ علیه نظام از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به یک سال حبس محکوم شده است. دو پرونده دیگر این زندانی هم‌اکنون در شعبه‌ی ۱۰۴ کیفری و ۱۰۷ دادگاه کیفری ۲ در حال رسیدگی برای صدور حکم جدید است و قرار است در طی هفته‌های آینده جلسه رسیدگی به این دو پرونده جدید نیز در دادگاه عمومی ارومیه برگزار شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.