طی دو روز اخیر؛ اعدام دستکم سه زندانی در قزوین

روز جاری حکم اعدام یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در حالی در زندان مرکزی قزوین به اجرا درآمد که روز گذشته نیز دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در این زندان اعدام شده بود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از سازمان حقوق بشر، طی روز جاری (سه شنبه ۱۴ دی ماه) یک زندانی در زندان مرکزی قزوین (چوبین در) اعدام شد.

زندانی مزبور «محمود فرامرزی» ۳۶ ساله، فرزند سلیم نام داشته و اهل قروه کردستان بوده است. وی به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود درخصوص پرونده این زندانی گفت: «محمود فرامرزی در فروردین ماه ۱۳۸۷ در قزوین مرتکب قتل شد و در ۲۲ تیر ماه ۱۳۸۸ در دادگاه عمومی قزوین به اعدام [قصاص نفس] محکوم شد.»

این زندانی که نزدیک ۹ سال را در زندان بسر برد، پس از گذشت دو سال از زمان بازداشت از زندان مرکزی قزوین به زندان ابهر منتقل شده بود. وی طی هفته اخیر از زندان ابهر جهت اجرای حکم اعدام مجددا به زندان قزوین منتقل شد.

اعدام فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

گفتنی است، به گفته منابع رسمی روز گذشته (دوشنبه ۱۳ دی ماه) نیز دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی قزوین اعدام شدند.

هویت یکی از این زندانیان که روز گذشته احراز شد، نصرت خزائی بوده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *