صدور حکم اعدام و قطع انگشتان برای دو متهم در یزد

دو متهم در دادگاه کیفری یزد هر کدام به اعدام و قطع ۴ انگشت حبس و شلاق محکوم شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، شهیدی فر رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد، از صدور حکم متهمان قتل زرگر یزدی خبر داد و گفت: دو بار قصاص نفس بابت دو فقره قتل عمدی، دو بار حبس ابد بابت معاونت در قتل و مجموعاً ۲۴۶سال حبس و ۵۹۴ ضربه شلاق برای قاتلین زرگر یزدی حکم صادر شد.

علی محمد شهیدی فر با اعلام این خبر افزود: متهم ردیف اول این جنایت که توسط دو برادر صورت گرفت، برادر بزگتر بود که بابت دو فقره قتل عمد به دوبار قصاص نفس محکوم شد و در مجموع ۱۳۰ سال ۶ ماه نیز حبس به واسطه جرائمی همچون معاونت در سرقت حدی، سه فقره آدم ربایی، ایجاد جرح با چاقو، سرقت موتورسیکلت، شروع به اقدام به قتل، خرید و نگهداری سلاح گرم و سرقت مقرون به آزار و همچنین مشارکت در جنایت بر میت محکوم شد.

وی به محکومیت به شلاق و پرداخت دیه این متهم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دیه بابت ایراد جراحت و ۹۹ ضربه شلاق جهت مشارکت در سرقت مقرون به آزار و همچنین ۹۹ ضربه شلاق بابت مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه نیز حکم دیگر جرائم این مهتم بوده است.

این مقام قضایی از صدور دو فقره حبس ابد برای متهم ردیف دوم که برادر کوچکتر دخیل در این جرائم است خبر داد و گفت: این متهم نیز به دو فقره حبس ابد بابت معاونت در قتل محکوم شده است و ۱۱۵سال ۶ ماه حبس نیز بابت سایر جرائمی همچون غصب عنوان مأمور نیروی انتظامی، سه فقره آدم ربایی، معاونت در شروع به قتل، مشارکت در سرقت مقرون به آزار و بابت نگهداری و حمل سلاح گرم به عنوان حکم این متهم صادر گردید.

وی قطع ۴ انگشت بابت دو فقره سرقت حدی را نیز از دیگر موارد محکومیت این متهم بر شمرد و بیان داشت: در مجموع ۲۹۷ ضربه شلاق بابت چند مورد سرقت و همچنین مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه از دیگر محکومیت های این متهم است.

شهیدی فر یادآور شد: حکم صادره قابل اعتراض بوده و پس از تأیید دیوانعالی کشور حکم قصاص در مالاء عام اجرا خواهد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.