وضعیت وخیم آرش صادقی؛ انتقال به بیمارستان و بازگرداندن مجدد به زندان

آرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، روز جاری به بیمارستان منتقل و پس از ساعاتی مجدداً به زندان بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، زندانی سیاسی، امروز دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه، به دلیل وخامت حال و جهت درمان به بیمارستان امام خمینی انتقال یافت؛ علیرغم نیاز مبرم این زندانی سیاسی به رسیدگی پزشکی، مأموران امنیتی بار دیگر وی را به زندان اوین بازگردانده‌اند.

این اقدام مسئولین در حالی صورت گرفته که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی‌مدت، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

گفتنی است که در هفته‌های گذشته مسئولین زندان اوین جهت اعمال فشار بیشتر بر آرش صادقی، این زندانی سیاسی را بارها در بند دو الف زندان اوین مورد بازجویی قرار داده و پس از بازجویی، او را به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کرده‌اند. از سویی دیگر، بند ۳۵۰ زندان اوین از خط تلفن بی‌بهره بوده و وی از امکان تماس با خانواده و دوستان خود نیز محروم است.

آرش صادقی پس از بازداشت همسرش مجددا دست به اعتصاب غذا زد.

مقامات قضایی پیش‌تر، پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و فشارهای بین‌المللی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹ روز آزادی موقت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

آرش صادقی در نامه‌ای که پیش‌تر از سوی تارنگار حقوق بشر در ایران منتشر شد، به‌تفصیل درباره دلایل اعتصاب غذای خود توضیح داده و با انتشار یادداشتی به نقض قانون مکرر در روند پرونده همسرش اشاره کرده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *