شکنجه دو کودک چندماهه از سوی مادر

مونا و ندا دو کودک ۱۶ و ۲ ماهه، ۲۵ روز را در آلاچیق یکی از باغ‌های شهریار گذرانده‌اند و در این مدت توسط مادر و فردی ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، سیما ۳۴ ساله مصرف‌کننده شیشه بوده و چند سالی است که اعتیاد شدیدی دارد که البته ادعا می‌کند که ترک کرده ولی شرایط وی نشان‌دهنده این است که همچنان مصرف‌کننده است. سیما علاوه برداشتن اعتیاد، بیمار روانی است و این موضوع به تأیید پزشکان رسیده است.

بابک ۴۰ سال دارد، وی نیز همانند همسرش اعتیاد دارد و مصرف‌کننده مواد صنعتی و سنتی است و به رغم اینکه چند بار در کمپ بستری شده اما همچنان مواد مصرف می‌کند.

چندی پیش بابک به دلیل بیماری همسرش، زندگی خود را رها و از شهریار به تهران می‌آید به امید اینکه زندگی جدیدی را در تهران آغاز کند. پس از این اتفاق، همسرش سیما برای پیدا کردن بابک به تهران می‌آید و به رغم پیگیری‌ها ولی نتواست آدرس و یا نشانی از همسر خود پیدا کند.

سیما پس از اینکه نتوانست همسر خود را پیدا کند مجدداً به شهریار برگشت و بعد از بازگشت فرزندان خود را با همکاری فرد ناشناس مورد آزار و اذیت قرارداد.

مونا و ندا پس از بازگشت مادر آزار بسیاری دیدند و این در حالی است که آثار جراحت بر بدن و صورت آنها مشخص است.

این دو کودک در طی این مدت بیشترین آزار را از سوی مادر و فرد ناشناس که به گفته سیما پسرعمه وی است!، متحمل شده‌اند.

بر روی بدن و صورت مونا و ندا آثار کبودی دیده می‌شود که نشان از این دارد که طی ۲۵ روز به‌شدت مورد آزار قرارگرفته.

در همین رابطه محبوبه حسن مددکار موسسه خیریه مهر آفرین می‌گوید: بعد از اطلاع از وضعیت خانواده اقدامات لازم برای حمایت از دو کودک آغاز شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط جسمی کودکان؛ با اورژانس سازمان بهزیستی تماس برقرار شد که بعد از حضور آنها، مونا و ندا از مادر جدا و به شیرخوارگاه منتقل شدند.

حسن، ضمن تأکید بر اینکه مونا و ندا هم‌اکنون تحت درمان قرار دارند، افزود: طی گزارشی که از بهزیستی دریافت شده است مادر این کودکان چندین بار به سازمان بهزیستی مراجعه کرده است و درخواست داشته که کودکانش را به وی بدهند اما مسئولان بهزیستی عنوان کردند که با توجه به شرایط مادر فعلاً کودکان در شیرخوارگاه نگهداری می‌شوند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.