مهدی خزعلی؛ انتقال به بهداری در سومین روز از اعتصاب غذای خشک

مهدی خزعلی، فعال سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، در سومین روز از اعتصاب غذای خشک در پی وخامت حال به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مهدی خزعلی که روز ۱۷ بهمن ماه در مقابل دفترش بازداشت شده و پس از انتقال به زندان اعلام اعتصاب غذای خشک کرده بود، امروز در سومین روز از اعتصاب غذا به دلیل افت فشار خون به بهداری زندان اوین انتقال یافت.

گفتنی است که این زندانی سیاسی در ۹ آبان سال ۱۳۹۱ بازداشت شد و با اتهامات “اجتماع و تبانی” و ”تبلیغ علیه نظام ” مجموعاً به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. این بازداشت در جهت اجرای این حکم پنج ساله صورت گرفته است.

این زندانی سیاسی درمجموع دارای ۳۷ سال حکم زندان در پرونده‌های مختلف است که این احکام بر اساس قانون باید تجمیع و حکم نهایی به وی ابلاغ گردد، اما تاکنون از تجمیع این پرونده‌های جلوگیری شده است.

خزعلی پیش‌ازاین در یک فایل صوتی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به‌وسیله خفگی در آب تأیید کرد و پزشکان بیمارستان شهدای تجریش را به خاطر عدم انتقال جسد به پزشکی قانونی و صدور گواهی فوت با فشار قوه‌ی قضاییه، مورد شماتت قرار داد.

مهدی خزعلی پزشک ایرانی (متخصّص چشم‌پزشکی)، فرزند مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسسهٔ فرهنگی انتشاراتی اباصالح است.

مهدی خزعلی در سالیان اخیر به‌دفعات بازداشت و به‌کرات در اعتراض به ظلم و بیداد و عدم پایبندی به آیین دادرسی در سیستم قضایی، دست به اعتصاب غذا زده و در مجموع در هفت نوبت، ۲۸۵ روز اعتصاب غذا داشته است.

Post source : آمد نیوز

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.