کما و قطع عضو دو کارگر به دلیل فقدان ایمنی

طی روز های گذشته بر اثر ریزش معدن در حال حفاری کرومیت فاریاب در شهرستان منوجان، یک کارگر آسیب دید و پس از انتقال به مرکز درمانی به کما رفت. از سویی دیگر صبح یکشنبه یک کارگر در حین کار با دستگاه برش آهن دستش از ناحیه بازو قطع شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، بر اثر ریزش معدن در حال حفاری کرومیت فاریاب در شهرستان منوجان، یک کارگر آسیب دید و پس از انتقال به مرکز درمانی به کما رفت.

حسین صادقی فرماندار منوجان در این رابطه گفت: داستان تکراری ریزش تونل معادن کرومیت فاریاب بخش آسمینون که طی سال های گذشته بارها اتفاق افتاده و جوانان این سرزمین را به کام مرگ کشانده باز هم تکرار شد.

وی افزود: علیرغم هشدارهایی که به صاحب این معدن مبنی بر رعایت نکات ایمنی داده شده بود اما متاسفانه این معدنکار برای رسیدن به سود اقتصادی بیشتر یک بار دیگر جان یکی دیگر از جوانان منطقه را در معرض خطر قرار داد و این جوان برای مداوا به بیمارستان ام لیلا بندرعباس انتقال داده شد و هم اکنون در کما به سر می برد.

این مقام مسئول سهل انگاری بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یکی دیگر از دلایل وقوع این حادثه اعلام کرد و دامه داد: بازرسی این معادن توسط کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می گیرد که متاسفانه به دلیل بعد مسافت از مرکز استان حضور این بازرسان در این مناطق بسیار کمرنگ است.

بر اساس این گزارش، این معدن که یکی از معادن مهم تولید کننده کرومیت در کشور محسوب می شود سال ٩٣ نیز دو تن از کارگران خود را به دلیل ریزش به کام مرگ کشیده است و این سومین باری است که یک کارگر به دلیل مشابه، دچار حادثه می شود.

ایلنا همچنین گزارش کرد، صبح روز یکشنبه (یکم اسفند ماه)، یک کارگر ۲۹ ساله که در یکی از  کارگاه های ریخته گری محور جاده مخصوص مشغول کار بود، در حین کار با دستگاه برش آهن دچار حادثه شد که طی این حادثه دست این کارگر از ناحیه بازو قطع شد.

از قرار معلوم، گروهای امداد ونجات این کارگرصدوم را به همراه عضو قطع شده سریعا به بیمارستان تامین اجتماعی البرز کرج منتقل می کنند که بلافاصله توسط تیم پزشکی شکی این بیمارستان عضو قطع شده این کارگر  پیوند زده می شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *