اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی هرمز

صبح امروز بیش از ۳۰۰ کارگر کارخانه آلومینیوم المهدی هرمز آل در اعتراض به اخراج ۴۰ نفر از همکاران‌شان، تولید را متوقف کرده و در مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، یکی از کارگران معترض آلومینیوم المهدی در تماس با ایلنا گفت: مدیران کارخانه به بهانه کمبود منابع مالی قصد دارند تا در چندین مرحله کارگران خود را تعدیل کنند که اول اسفند ماه با اخراج ۴۰ کارگر، مرحله نخست اخراج کارگران آغاز شده است.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران بیکار شده به ۱۵ سال می‌رسد، اظهار کرد: در مجموع این کارخانه بیش از  ۲ هزار و ۴۰۰ کارگر دارد که علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی اند کارفرمای بخش خصوصی کارخانه در پرداخت مطالبات آنان بی توجهی می‌کند.

به گفته این کارگر، افراد حاضر در تجمع امروز از کارگران شیفت صبح کارخانه آلومینیوم المهدی هستند که به حمایت از ۴۰ کارگر اخراجی دست از کار کشیده و با متوقف کردن تولید خواستار بازگشت بکار همکارانشان شده‌اند.

این کارگر در ادامه اظهار داشت: کارگران نگران‌اند که روند اخراج کارگران ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در هفته‌های آینده باشیم.

او در ادامه با اشاره به اینکه بخش دیگری از مشکلاتمان مربوط به حذف برخی از مزایای مربوط به حق افزایش تولید کارگران است که از بدو تاسیس این مجتمع به آنان پرداخت می شده است، افزود: همچنین  مشخص نبودن وضعیت دارایی های  صندوق  قرض الحسنه  کارگران بعد از خصوص سازی این کارخانه از دیگر موارد اعتراض امروز کارگران بود که تاکنون نسبت به آن بی توجه‌ای شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *