اخراج یک دانش آموز در باغملک به دلیل عدم پرداخت ۲۰ هزارتومان

یک دانش آموز باغملکی به دلیل نپرداختن ۲۰ هزارتومان از مدرسه اخراج شد و یک هفته در منزل ماند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولان در یکی از مدارس روستاهای باغملک دانش آموزان را وادار به پرداخت ۲۰ هزارتومان برای تهیه کنتور آب کردند و یکی از دانش آموزان به نام کاظم به دلیل ناتوانی در پرداخت تنها ۲۰هزارتومان پول، از مدرسه اخراج شد و یک هفته در منزل ماند.

خبرنگار باغملک نیوز با تهیه فیلمی از اظهارات کاظم و پدرش ماجرا را جویا می شود و آنها چنین توضیح می دهند که پس از چندین بار تذکر مدیر مدرسه به دانش آموز مبنی بر پرداخت ۲۰ هزار تومان پول برای کمک به مدرسه و ناتوانی ایشان در پرداخت، در نهایت این دانش آموز که توان پرداخت شهریه اعلام شده را نداشت از مدرسه اخراج شد.

این در حالی ست که پدر کاظم مدعی می شود که دو دانش آموز در این مدرسه داشتم و مبلغ ۲۰ هزار تومان به دانش آموز دخترم دادم که به مدرسه برود ولی دیگر مبلغی نداشتم که به دانش آموز پسر بدهم و از معلم مهلت خواستم و سه بار پسرم را به مدرسه فرستادم و هر سه بار او را به خانه برگرداندند.

پس از انتشار این فیلم و رسیدن آن به دست رئیس آموزش و پرورش باغملک، وی صبح امروز در اولین وقت خود را به مدرسه مذکور رساند و قضیه را پیگیری کرد، کاظم را به مدرسه بازگرداند و از مدیر مدرسه خواست استعفای خود را تحویل دهد.

خداداد کردی رئیس آموزش و پرورش باغملک پس از این بازدید گفت: در خصوص این موضوع عزل مدیر خاطی با مدیر کل است اما هماهنگی کردیم که این مدیر استعفا دهد و اگر استعفا نداد پرونده وی را به تخلفات اداری می فرستیم که ظهر امروز استعفای خود را تحویل داد.

وی با بیان اینکه بارها به مدیران مدارس توصیه کردیم که از دانش آموزان مبلغی دریافت نکنند گفت: در همه جلسات به مدیران توصیه کردیم منطقه محروم است و با اینکه به آموزش و پرورش هم سرانه ندادند ولی در عین حال نباید دانش آموزی بخاطر ندادن پول ترک تحصیل کند یا آنها را وادار به پرداخت مبلغی کنند.

کردی ادامه داد: رئیس انجمن اولیاء می تواند توضیح دهد و استدلال بیاورد و از دانش آموزی که وضع مالی خوبی دارند کمک بگیرد این از اختیارات انجمن است اما اینکه در برگه کمک به مدرسه مبلغ تعیین کنند قابل قبول نیست می تواند شفاهی بگوید نه اینکه مبلغ تعیین کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.