سفره خالی کارگران شرکت پلی‌اتیلن؛ “شانزده ماه حقوق دریافت نکرده ایم”

کارگران شرکت پلی‌اتیلن فاز ۲ قطب صنعتی شهرستان سامان ۱۶ ماه است که حقوق دریافت نکردند و به سختی زندگی خود را اداره میکنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، این روزها که روزهای پایانی سال است و در آستانه سال نو هستیم، کارگران شرکت پلی‌اتیلن فاز ۲، ۱۶ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و اعتراضاتی که نتیجه‌ای به دنبال نداشت.

یکی از کارگران این شرکت اظهارداشت: ما ۱۶ ماه است که کار کردیم اما حقوقمان پرداخت نشده است، ما در این شرایط جامعه چطور باید زندگی خود را بگذرانیم.

وی افزود: ۷ ماه پیش اعتراض کردیم و رئیس شرکت قول داد که تا پایان سال معوقات تمام کارگران را پرداخت کند اما الان می‌گوید: چکار کنم پول نیست.

وی بیان کرد: بعد از اعتراضات کارگران بازرس از اداره کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران آمد اما آن‌ها هم از کارفرما حمایت کردند و به رئیس شرکت گفتند: آنقدر آدم بیکار هست این‌ها را تصویه کن و نیروی جدید بگیر.

یکی دیگر از کارگران این شرکت در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به شرایط بد اقتصادی گفت: ما محصولاتمان را تولید کردیم اما انبارها پُر است و فروشی نداریم به همین دلیل ۱۶ ماه است که حقوق ما هم پرداخت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با کلی قول از سوی رئیس شرکت باز هم مشغول به کار شدیم اما الان می‌گویند تنها یک ماه از حقوق آن هم به عنوان عیدی یا صنوات پرداخت می‌شود و مابقی معوقات به صورت چک برای خرداد و تیرماه پرداخت می‌شود.

یکی دیگر از کارگران تصریح کرد: برخی از معوقات ما نیز مربوط به سال ۹۳ و ۹۴ است که امروز رئیس شرکت قول داده یک ماه از حقوق را تصویه کند، با این حقوق ما چگونه شب عید خود را با این وضعیت بد بازار بگذرانیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.