احمدرضا جلالی از بند ۲۰۹ به بند چهار زندان اوین منتقل شد

احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-سوئدی، روز گذشته از بند ۲۰۹ به بند چهار سالن سه زندان اوین انتقال یافت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، احمدرضا جلالی که از اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ در بازداشت به سر می‌برد، پس از نزدیک به پنجاه روز نگهداری در انفرادی زندان اوین، روز گذشته ۱۵ فروردین‌ماه، به بند چهار سالن سه این زندان منتقل شده است.

گفتنی است که علیرغم گذشت ۱۱ ماه از زمان بازداشت، تاکنون دادگاهی برای رسیدگی به وضعیت وی تشکیل نشده است.

از سویی دیگر، زینب طاهری، وکیل احمدرضا جلالی که از سوی خانواده‌ی این زندانی امنیتی تعیین گشته، تاکنون اجازه ملاقات با موکل خود را نداشته است و مسئولان پرونده از پذیرش لایحه‌ی وکالت وی خودداری می‌کنند.

پیش‌ازاین، ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی، و سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده بودند که قاضی ابوالقاسم صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به‌طور شفاهی به این پژوهشگر زندانی گفته که او به اتهام‌هایی مانند «جاسوسی» یا «همکاری با کشورهای دشمن» به اعدام محکوم خواهد شد.

باوجوداین، خانم مهران‌نیا می‌گوید که قاضی صلواتی در دیدار با همسرش در زندان اوین به او گفته که هیچ‌یک از وکلای معرفی‌شده توسط او اجازه دفاع از وی را ندارند و آقای جلالی اکنون بدون وکیل است.

احمدرضا جلالی پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد است که با دانشگاه پیه‌مونته ایتالیا در حوزه مدیریت بحران همکاری دارد.

او در سال‌های اخیر چند بار به دعوت نهادهای علمی و دانشگاهی به ایران سفر کرده است تا در برنامه‌های تحقیقاتی و علمی مشارکت کند.

در آخرین مورد از این سفرها، در روز پنج اردیبهشت سال جاری در تهران آقای جلالی بازداشت شد و حدود هفت ماه در سلول انفرادی زندانی بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.