محمدصابر ملک‌رئیسی به زندان اوین منتقل شده است

محمدصابر ملک‌رئیسی، زندانی سیاسی بلوچ، از بیستم فروردین ۹۵ به زندان اوین منتقل شده است و در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمدصابر ملک‌رئیسی، زندانی سیاسی که پیش‌تر در زندان اردبیل محبوس بود، شامگاه بیستم فروردین‌ماه ناگهانی و بدون اطلاع قبلی با تمام وسایلش از این زندان منتقل شد.

محمدصابر ملک‌رئیسی روز گذشته در یک تماس تلفنی کوتاه در حضور ماموران به خانواده‌اش خبر داده که به بازداشتگاه اوین انتقال یافته است.

محمدصابر ملک‌رئیسی که از ۱۵ سالگی بازداشت و زندانی شده از ۱۰ دی‌ماه سال جاری در اعتراض به عدم رعایت حقوقش در زندان اردبیل و ضرب و شتم در داخل زندان اعتصاب غذا کرده بود و پس‌ازآن با قول مسئولان زندان اردبیل مبنی بر رسیدگی به مطالباتش به اعتصاب غذایش پایان داد. علیرغم گذشت چند هفته از پایان اعتصاب غذا تاکنون به مطالبات وی رسیدگی نشده است.

محمدصابر ملک‌رئیسی در دوم مهرماه سال ۱۳۸۸ در سن ۱۵ سالگی بازداشت و پس از تحمل بیش از یک سال در بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان و زندان مرکزی این شهر، محاکمه و بدون دسترسی به وکیل مدافع از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شد.

وی پس از اعتراضات زندانیان سیاسی و امنیتی زندان زاهدان در اردیبهشت‌ماه سال ۹۱، که موجب ضرب‌وشتم و تبعید زندانیان سیاسی و امنیتی این زندان به شهرهای مختلف شد، به زندان ارومیه تبعید و با گذشت ماه‌ها از زمان انتقال، از امکان ملاقات و تماس با خانواده خود محروم بود.

محمدصابر، زندانی بلوچ، از جوان‌ترین زندانیان سیاسی است که در پی عدم همکاری برادرش، عبیدالرحمن، با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به همراه دو برادر دیگرش بازداشت شد. مأموران وزارت اطلاعات در مراجعه به منزل آن‌ها به پدر و مادرشان اعلام کردند در صورت عدم تحویل فرزندشان، سه فرزند دیگرشان را در زندان اعدام خواهند کرد.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.