مرخصی اسماعیل عبدی و یوسف عمادی به دلیل حمایت از آرش صادقی لغو شده است

اسماعیل عبدی، فعال صنفی، و یوسف عمادی، هنرمند محبوس در زندان اوین، به دلیل حمایت از آرش صادقی از حق مرخصی محروم مانده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مقامات قضایی در پی نامه‌نگاری یوسف عمادی و اسماعیل عبدی با مسئولین زندان در خصوص وضعیت نامساعد آرش صادقی، از اعزام این دو زندانی بند ۳۵۰ اوین به مرخصی ممانعت می‌کنند.

اسماعیل عبدی و یوسف عمادی پیش‌تر طی نامه‌ای خطاب به رئیس زندان اوین، نسبت به وخامت وضعیت جسمی آرش صادقی هشدار داده و خواستار رسیدگی و اعزام وی به بیمارستان شده بودند.

یوسف عمادی، موزیسین، در مهرماه سال ۱۳۹۲ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی پس از دوران بازجویی با قید وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان آزاد گشت.

این هنرمند در دادگاه به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «توهین به مقدسات» به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم گشته و از دی‌ماه سال جاری در زندان اوین تحمل حبس می‌کند.

اسماعیل عبدی، فعال صنفی در روز سه شنبه نوزدهم آبان ماه بدون ارائه حکم در منزلش بازداشت و در ۲۲ آبان ماه از قرنطینه زندان اوین به بند هشت این زندان انتقال یافت.

دبیر کل کانون صنفی معلمان پیش‌ازاین به مدت ۱۱ ماه در بازداشت به سر برده و در دادگاه بدوی در بهمن‌ماه ۹۴ با ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم‌شده بود.

در مهرماه سال جاری شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم شش سال حبس اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان را تأیید کرد.

آقای عبدی با اتهاماتی مانند «اجتماع و تبانی به‌قصد اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام»، موضوع مواد ۶۱۰ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی محاکمه و مصداق این اتهامات، فعالیت‌های صنفی او به‌عنوان دبیر کل کانون صنفی معلمان و سازماندهی و شرکت در تجمعات عنوان‌شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.