انتظار کارگران پیمانی شهرداری شوشتر برای دریافت معوقات مزدی

حدود ۴۰۰ کارگر فضای سبز و خدماتی شهرداری شوشتر که تحت نظارت چند شرکت پیمانکاری فعالیت می‌کنند بابت مطالبات مزدی پرداخت‌نشده سه ونیم ماه طلبکارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، این کارگران که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری  به‌صورت حجمی، و پیمانی در فضای سبز و خدماتی  شهرداری شوشتر مشغول‌اند نیمی از دستمزد آذرماه را به همراه دستمزد  کامل ماه‌های دی، بهمن و اسفند را دریافت نکرده‌اند. همچنین عیدی کارگران به‌صورت ناقص پرداخت شده است.

در خصوص پرداخت نشدن معوقات مزدی این کارگران گفته می‌شود که کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی دلیل بروز این اتفاق بوده است.

طبق اظهارات آنان، بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر شوشتر به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده سال گذشته چندین مرتبه کارگران دست به تجمع اعتراضی بزنند.

یکی از کارگران شاغل در فضای سبز شهرداری شوشتر با بیان اینکه کارگران شهرداری از حداقل‌های مزدی برخوردار بوده و امنیت شغلی ندارند در خاتمه افزود: دی‌ماه سال گذشته با تصویب شورای اسلامی  شهر شوشتر، شهرداری وضعیت استخدامی کارگران شاغل در بخش‌های موتوری، آتش نشانی، حراست و اداری این مجموعه را از حالت قرارداد مستقیم  به پیمانکاری تغییر داد و در نتیجه امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید قرار گرفته است.

وی گفت: بی‌ثباتی شغلی که هم اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجهیم قدرت اعتراض را از ما کارگران گرفته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.